Etika podnikání

Pohled ze sídla společnosti Škoda Transportation

Společnost Škoda Transportation se řídí profesními standardy, zákony a dalšími právními normami. Společnost vyžaduje od svých zaměstnanců a spolupracovníků etický a odpovědný přístup. Ve společnosti je rovněž zaveden integrovaný systém managementu, který sdružuje systémy EMS, QMS, BOZP a PO.

Škoda Transportation se také podílí na kultivaci českého podnikatelského prostředí. Díky významným úspěchům na domácím trhu, ale stále častěji na trzích zahraničních, byla společnost oceněna v několika prestižních firemních soutěžích.

Škoda Transportation uspěla v několika prestižních firemních soutěžích.

Společnost Škoda Transportation uspěla v letech 2015 a 2013 v mezinárodní soutěži European Business Awards a získala ocenění jakožto národní šampion v kategorii Byznys roku pro firmy s obratem vyšším než 150 milionů euro. Soutěž European Business Awards udílí ceny od roku 2007 a jejími vítězi se stávají nejvýznamnější evropské společnosti. Jedná se o jednu z nejnáročnějších podnikatelských soutěží v Evropě. Mezi porotce soutěže patří například bývalí premiéři a prezidenti států Evropské unie.

Společnost byla úspěšná i v dalších několika soutěžích v roce 2015. V soutěži Exportér roku skončila Škoda Transportation na skvělém druhém místě v kategorii nárůstu exportu mezi lety 2013-2014. V hlavní kategorii objemu exportu se firma umístila na 11.místě a dostala se tak mezi dvacet největších exportérů v České republice. V žebříčku 100 nejvýznamnějších firem České republiky se Škodovka umístila na 1. místě v kategorii strojírenství - bez automobilové výroby a celkově na velice slušném 37. místě, což je vzhledem k tomu, že se ještě nedávno do první stovky nevešla, rovněž velký úspěch. Soutěž hodnotí tržby jednotlivých podniků v ČR. .

V mezinárodním žebříčku TOP 500 firem střední a východní Evropy se Škoda Transportation umístila na 376. místě a během pouhých několika let se tak posunula o sto příček výše. Tento žebříček sestavuje společnost Deloitte Platinový certifikát od firmy Caterpillarna základě konsolidovaných výnosů společností. Zařazeno je do něj patnáct zemí střední a východní Evropy.

O tom, že je skupina Škoda Transportation ceněná, svědčí i platinový certifikát, který získala dceřiná společnost Škoda Electric. Po zlatém certifikátu od americké strojírenské společnosti Caterpillar dokázala Škoda Electric získat i ten nejvyšší - platinový. Toto ocenění od světové jedničky na trhu těžebních strojů získávají pouze ti nejlepší dodavatelé, kteří prokázali nejvyšší úroveň kvality, kontroly výrobních procesů a kapacity výroby.