Tiskové zprávy

Areál Škody Electric projde významnou rekonstrukcí
16.02.2017

Zásadní proměnou projde v příštích měsících areál společnosti Škoda Electric v plzeňských Doudlevcích. Díky investicím za více než 100 milionů korun posílí největší evropský výrobce trolejbusů moderní zázemí pro své zaměstnance i návštěvníky a například také vybuduje nové prostory pro výrobu a skladování.

Číst více

Trolejbusy s baterií slaví na trhu úspěch Škoda Electric je dodává i do Plzně
03.01.2017

Stále větší zájem mají dopravci v tuzemsku i v zahraničí o trolejbusy ze Škody Electric, které disponují bateriovým pomocným pohonem. Díky němu mohou obsluhovat i úseky linek bez trolejového vedení. Do západočeské metropole Plzně dodá Škoda Electric kromě dříve objednaných sedmi trolejbusů dalších devět těchto moderních vozidel.

Číst více

Škoda Transportation dokončila dodávku tramvají do Brna
22.12.2016

Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila významný projekt dodávek nových tramvají pro město Brno v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun. Škoda Transportation v těchto dnech předala tamnímu dopravnímu podniku poslední ze série celkem dvaceti vozidel typu 13T (Elektra).

Číst více

Skupina Škoda Transportation dodá do Finska nejmodernější tramvaje ForCity
21.12.2016

Dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, finský Transtech, dodá celkem 49 nových moderních vozidel do hlavního města Finska. Dopravní podnik v Helsinkách zúčinil opci na dvacet nízkopodlažních tramvají pro Helsinki a zároveň podepsal dohodu o záměru dodat dalších 29 tramvají pro novou linku “Raide-Jokeri“ spojující Helsinki a Espoo. Celková cena obou kontraktů je více než 4 miliardy korun.

Číst více

Škoda Electric dodá deset elektrobusů pro Arrivu
22.11.2016

Škoda Electric uspěla ve výběrovém řízení na dodávku elektrobusů pro společnost Arriva Morava. Ta bude vozidla provozovat v Třinci v rámci tamního systému městské hromadné dopravy. Hodnota zakázky přesahuje 130 milionů korun.

Číst více

Škoda Electric uspěla v Brazílii
11.11.2016

Společnost Škoda Electric si v těchto týdnech připsala významný exportní úspěch na zámořském trhu. Plzeňská firma se bude podílet na výrobě nových vozů typu monorail pro městskou hromadnou dopravu v brazilském městě Sao Paulo. Vozidla městské hromadné dopravy typu monorail, která kombinují výhodné vlastnosti vozů tramvaje a metra, jezdí na speciálních mostních konstrukcích situovaných ve výšce nad běžnou městskou infrastrukturou.

Číst více

Škoda Transportation udělila Ceny Emila Škody
04.11.2016

Společnost Škoda Transportation ve spolupráci s Nadací ČVUT Media Lab udělila letos již počtrnácté Ceny Emila Škody. Jedná se o soutěž o nejlepší diplomové práce pro studenty českých technických univerzit za účelem podpory výjimečných výkonů studentů technických oborů univerzit. Celkem bylo letos uděleno 6 cen a rozdáno téměř 200 tisíc korun.

Číst více

Škoda Electric dodá na Slovensko desítky nových trolejbusů získala zakázky pro Žilinu a Prešov
02.11.2016

Společnost Škoda Electric dodá v následujících měsících desítky moderních trolejbusů pro slovenská města Žilina a Prešov. Plzeňská firma zvítězila v tendrech na dodávku nových plně nízkopodlažních vozidel, které budou spolufinancované z fondů Evropské unie. Pokud budou uplatněny opce, bude se jednat o celkově 52 trolejbusů za více než 700 milionů korun.

Číst více

Pars nova předala do provozu všech 62 modernizovaných vozů řady Bdpee
19.10.2016

Pars nova předala Českým drahám všech 62 vozů řady Bdpee, jejichž modernizace probíhala v průběhu let 2015 a 2016. Modernizované vozy jsou součástí vlaků na vnitrostátních i mezinárodních spojích, tedy rychlíků a vlaků InterCity a EuroCity.

Číst více

Škoda dodala nové vozy metra pro Petrohrad
12.10.2016

Společnost Vagonmaš, člen skupiny Škoda Transportation, zakončila letošní dodávku souprav metra pro ruský Petrohrad. Jedná se o tři nové šestivozové soupravy NěVa. Smlouva na zakázku o celkové hodnotě 3,8 miliardy rublů byla podepsána v dubnu roku 2015.

Číst více

Škoda Vagonka vypravila již jedenáctou soupravu na trasu Ostrava - Vilnius
06.10.2016

První cestující se v Litvě brzy svezou novým elektrickým vlakem, který pro tamní dráhy dodává společnost Škoda Vagonka. V rámci zkušebního provozu s cestujícími se nové jednotky představí na trase Vilnius – Kaunas. Ostravská dceřiná společnost Škody Transportation postupně Litevským drahám dodá celkem tři dvoupodlažní soupravy EJ 575 za750 milionů korun.

Číst více

Skupina Škoda Transportation uspěla ve Finsku
04.10.2016

Transtech Oy, dceřiná firma společnosti Škoda Transportation, byla vybrána jako dodavatel tramvají pro nově budovanou trať ve městě Tampere. Třetí největší finské město získá v první fázi patnáct až dvacet moderních tramvají ForCity Smart Artic. Zakázka zahrnuje také desetiletý servis vozidel a opci na dalších až 46 tramvají s možností prodloužení údržby vozidel až o třicet let.

Číst více

Pars nova má nového generálního ředitele
07.09.2016

Novým generálním ředitelem společnosti Pars nova ze skupiny Škoda Transportation se stal Ing. Aleš Měrka. Ten ve společnosti dosud působil jako výrobně-technický ředitel (COO). Ve společnosti Pars nova pracuje na různých pozicích od roku 2010.

Číst více

Škoda Transportation získala v Turecku novou zakázku na moderní bateriové tramvaje
05.09.2016

Škoda Transportation dodá unikátní bateriové tramvaje pro turecké město Eskişehir – navazuje tím na předchozí dodávky 72 vozidel do tureckého města Konya. Plzeňská společnost pro dopravní podnik v Eskişehiru vyrobí celkem čtrnáct plně nízkopodlažních moderních vozidel ForCity Classic. Hodnota zakázky je více než 26 milionů Euro.

Číst více

Lasse Orre jmenován generálním ředitelem Transtech
12.08.2016

Generální ředitel společnosti Transtech, Matti Haapakangas, odejde na vlastní žádost na konci roku 2016 do důchodu. Novým generálním ředitelem byl k 1. září 2016 jmenován Lasse Orre. Matti Haapakangas převezme do doby odchodu do penze funkci náměstka generálního ředitele.

Číst více
Stránka 1 z 22 |< << 1 2 3 4 6 12 17 22 >> >|