Česky
Média Tiskové zprávy PARS NOVA SLAVÍ VÝROČÍ 70 LET

PARS NOVA SLAVÍ VÝROČÍ 70 LET

8. 3. 2017

V letošním roce slaví firma Pars nova, člen strojírenské skupiny Škoda, jubilejních 70 let od založení společnosti. Výstavba hal společnosti byla započata v roce 1947 a několik let poté byl zahájen provoz dílen pod hlavičkou ČSD. Dnes patří Pars nova k předním firmám v oblasti výroby, modernizací a oprav kolejových vozidel. V souvislosti s oslavou významného jubilea chystá šumperská firma řadu akcí pro zaměstnance i veřejnost.

Pars nova prošla ve své sedmdesátileté historii několika zásadními změnami. Nejvýznamnějším novodobým předělem bylo spojení s předním evropským výrobcem vozidel pro městskou a železniční dopravu – skupinou Škoda Transportation v roce 2008. Po začlenění do skupiny byly realizovány rozsáhlé investice do rozvoje technologií a výrobního zázemí, což podpořilo celkovou stabilizaci společnosti,“ říká generální ředitel Pars nova Aleš Měrka.

„Během jubilejního roku přichystá Pars nova pro své zaměstnance i veřejnost několik akcí. První bude Dětský den a Den otevřených dveří. Tyto akce proběhnou v sobotu 10. 6. 2017 v Šumperku. Při této příležitosti jsme nechali zhotovit nové výroční logo, které nás bude provázet celým letošním rokem,“ dodává obchodní a marketingová manažerka Pars nova Jitka Rosáková.

Z historie společnosti Pars nova

V roce 1947 byl položen základní kámen ke stavbě nového závodu a o 5 let později byl zahájen provoz ČSD – Dílen. V 70. letech se název podniku změnil na Železniční opravny a strojírny Šumperk. Nová etapa v historii podniku se začala psát v roce 1993, a to privatizací šumperských železničních opraven a strojíren ČSD společností Pars DMN s.r.o. Šumperk. V tomto období bylo také vedením rozhodnuto o rozšíření činností firmy o opravy dalších řad železničních vozidel a také tramvají.

V roce 2000 došlo k transformaci firmy na akciovou společnost Pars nova a.s., která je letos již 9 let součástí skupiny Škoda Transportation. Dnes Pars nova nabízí široký sortiment prováděných oprav a modernizací jak železničních vozidel, tak i tramvají. Společnost například dodala více než dvě stě známých motorových jednotek Regionova, důležitými projekty firmy se staly i řídicí vozy (např. řady 954 a 961), motorové vozy řady 842 či modernizace lokomotiv, vagónů a osobních vozů.

Kromě toho se firma subdodavatelsky podílí i na výrobě nových vozidel, a to především dodávkami podvozků pod elektrické jednotky InterPanter a RegioPanter vyráběnými v ostravské Škodě Vagonce a také výrobou tramvají pro Škodu Transportation mimo jiné pro turecké město Konya.

Další informace:

Michal Tobrman                                              
Škoda Transportation                                      
731 462 730                                                                
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2017 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl