Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA FIT PŮLMARATON: REGISTRACE ZAHÁJENA!

ŠKODA FIT PŮLMARATON: REGISTRACE ZAHÁJENA!

14. 3. 2017

Plzeňský Škoda FIT půlmaraton, který loni při své premiéře do ulic a okolí západočeské metropole přilákal na tisíc běžců, zná termín konání letošního ročníku – bude se konat v neděli 1. října 2017.  Startovné činí do konce dubna 2017 390 korun, později 450 korun. V rámci sportovní akce se chystají i doprovodné závody a bohatý program na náměstí Republiky, kde bude mít půlmaraton svůj start i cíl.

Dnem D, kdy se bude Škoda FIT půlmaratón konat, je neděle 1. října 2017. Počínaje dnešním dnem se mohou zájemci o účast ve druhém ročníku unikátního závodu přihlásit na stránkách skodafit.cz,“ říká za organizátory generální ředitel Škody Transportation Tomáš Ignačák. Ti, kdo tak učiní už v příštích dvou měsících, získají zajímavou slevu na startovném. „Od 2. března spouštíme na registrační systém pro letošní ročník. Zájemci o účast v hlavním závodu, kteří se zaregistrují do konce dubna 2017, uhradí pouze 390 korun. Platba od 1. května do dne závodu bude činit 450 korun,“ upozorňuje Petr Hašpl, vedoucí marketingu Škody Transportation.

Škoda FIT půlmaraton je první jednokolový půlmaraton v Plzni se startem a cílem na náměstí Republiky a je součástí programu ŠkodaFit, kterým Škoda Transportation a její partneři v Plzeňském kraji podporují aktivity zaměřené na sport a zdravý životní styl. Mezi patrony projektu patří třeba legendární atletka Dana Zátopková, hokejista Martin Straka, guru českého běhu Miloš Škorpil, nebo olympijský medailista Jan Řehula. 

Hlavní závod dne - půlmaraton - bude vypsán na tradiční distanci 21,097 kilometru. Trasa půlmaratonu prochází skrz historické centrum a střed Plzně, běžci se podívají do areálu slavné Škodovky, přírodních scenérií Borského parku a okolí plzeňských řek, aby se následně vrátili zpět do centra města na náměstí Republiky. Pokořit půlmaratonskou výzvu však mohou i ti, kdo si netroufají na celou trať – a sice v rámci dvou nebo čtyřčlenných štafet. I letos budou na trati běžce motivovat zkušení vodiči, kteří poběží na celkem čtyři cílové časy. Součástí závodního „balíčku“ bude i bohaté občerstvení na trati i v prostoru cíle. Každý účastník navíc po doběhu získá unikátní medaili, pro závodníky jsou připraveny finanční a věcné ceny. Při registraci je také možné zakoupit speciální funkční tričko Škoda FIT půlmaraton,“ doplňuje Petr Hašpl

Atmosféru závodního dne si však během první říjnové neděle budou moci vyzkoušet i děti, nebo celé rodiny. Speciálně pro malé závodníky organizátoři připraví na náměstí Republiky závodní okruh o délce 320 metrů. Pokud si někdo hodlá užít závodní atmosféru půlmaratonské soboty i se svými blízkými, má šanci se zapojit do nesoutěžního Rodinného běhu, který odstartuje z plzeňského náměstí Republiky po startu hlavního závodu a zahrne trasu o délce 2,5 kilometru.

Centrum města bude žít nejen sportem, ale i zábavou – pro širokou veřejnost a zejména rodiny s dětmi bude připraven program zdarma. Na náměstí organizátoři nabídnou celou řadu atraktivních akcí pro děti nebo relaxační zónu. Příchozí budou mít také možnost otestovat si na náměstí zdravotní stav – například změřit si podíl svalové hmoty, vnitřní tuk či metabolický věk, specialisté zde rovněž poskytnou fyzioterapeutické poradenství.

Cílem projektu Škoda FIT, jehož součástí je i půlmaratonská akce, je nabídnout pomocnou ruku všem, kdo by rádi dlouhodobě dělali něco pro své zdraví a zlepšili tak svůj životní styl. Všechny potřebné informace lze najít na stránkách www.skodafit.cz.

Další informace:

Michal Tobrman
731 462 730
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2017 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl