Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA TRANSPORTATION FINANČNĚ PODPOŘILA MĚSTSKOU CHARITU V PLZNI

ŠKODA TRANSPORTATION FINANČNĚ PODPOŘILA MĚSTSKOU CHARITU V PLZNI

17. 3. 2017

Plzeňská společnost Škoda Transportation i letos, tak jako v letech minulých, finančně podpořila Městskou charitu Plzeň a věnovala Domovu svaté Zdislavy pro matky s dětmi v tísni a Domovu pro seniory svatého Jiří celkovou částku 130 tisíc korun.

Symbolický šek předal ředitel Lidských zdrojů Škody Transporatation Lumír Tesař do rukou ředitele Městské Charity Plzeň Pavla Janouškovce na půdě Domova sv. Zdislavy v Plzni. „Právě zde mohou maminky, které se ocitly v nouzi, najít bezpečné a klidné místo k životu. Věřím, že si tenhle projekt zasluhuje velkou pozornost a jsem rád, že můžeme dlouhodobě pomáhat. Vedle Domova sv. Zdislavy podporujeme i Domovu pro seniory svatého Jiří,“ řekl Lumír Tesař. Městská charita Plzeň využívá poskytnuté finanční prostředky na zajištění provozu, vybavení a obnovu zařízení obou domovů.

Škoda Transportation mimo jiné založila v roce 2014 projekt Škoda pomáhá. Jeho cílem je pomoc ohroženým skupinám obyvatel. Za několik let již bylo podpořeno několik desítek konkrétních osob, které se ocitly v tíživé životní situaci (např. osoby se zdravotním postižením, samoživitelky atd.).

Plzeňská firma ovšem podporuje nejenom charitativní projekty v Plzni, ale také další, především sportovní aktivity. Firma je generálním sponzorem hokejového klubu HC Škoda Plzeň, sponzoruje dva sportovní areály – Škodaland a Škoda Sport Park a Atletický klub Plzeň.

Od podzimu 2015 je Škoda Transportation navíc iniciátorem projektu Škoda FIT, jehož cílem je podpořit vědomí, že zdravá výživa, pohyb a péče o zdraví by se měla stát samozřejmou součástí života.

Další informace:

Michal Tobrman                                              
Škoda Transportation                                      
731 462 730                                                                
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2017 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl