Česky
Média Tiskové zprávy CESTUJÍCÍ V OSTRAVĚ ZÍSKALI NOVÉ TROLEJBUSY

CESTUJÍCÍ V OSTRAVĚ ZÍSKALI NOVÉ TROLEJBUSY

17. 1. 2018

Novými trolejbusy ze Škody Electric se už brzy svezou obyvatelé a návštěvníci Ostravy. První vozy z celkem dvanáctikusové flotily moderních nízkopodlažních trolejbusů odeslala plzeňská firma do severomoravské metropole ještě na konci loňského roku.

Ostravskému dopravnímu podniku dodáme celkem deset dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvě velkokapacitní vozidla 27Tr,“ sděluje obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Celková hodnota zakázky je více než 160 milionů korun. „Poslední  krátké trolejbusy dodáme zákazníkovi v únoru, velkokapacitní kloubové pak v březnu,“ říká projektový manažer plzeňské firmy Milan Norek.  

Cestující v Ostravě se mohou těšit na komfortní vozidla – trolejbusy budou například mít výkonnou klimatizaci a vytápění, stejně jako přehledný informační systém. „Vozidla typu 26Tr budou také vybaveny trakčními bateriemi a dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení,“ doplňuje Radek Kapr. Nová vozidla typu 27 Tr jsou navíc vybavená zařízením pro úsporu trakční energie, tzv. superkapacitory. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

Aktuální dodávka trolejbusů pro Ostravu navazuje na zatím poslední obdobný kontrakt z roku 2015, kdy Škoda Electric dodala tamnímu dopravnímu podniku 12 vozidel typů 26Tr a 27Tr.

Další informace:

Michal Tobrman                                              
Škoda Transportation                                      
731 462 730                                                               
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2019 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl