ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda Technologie Design

Design

Vývoj pro nás znamená nejen kompletaci technických systémů, ale též zpracovávání kreativních prostorových konceptů. Jednoduše řečeno chceme, aby naše výrobky nebyly jen 100 % funkční a moderní, ale aby si je lidé oblíbili a zapadly do prostředí, ve kterém se pohybují.

V roce 2008 představila Škoda Transportation v Praze první zcela nízkopodlažní tramvaj ForCity Alfa. Revoluční technické řešení zajišťuje pohodlný nástup a výstup i v okamžicích dopravní špičky, nebo když ji chtějí použít osoby se sníženou pohyblivostí.

Vnitřek FCŘešení konstruktérů vznikalo ruku v ruce s návrhy designu exteriéru: „Design je integrální součást koncepce každého výrobku nebo dopravního prostředku. Mělo by se na něm pracovat ve stejnou dobu jako na konstrukčním řešení s tím, že mu design nebude podřízen ani nadřazen,“ řekl designér modelu ForCity Alfa, Patrik Kotas.

Škoda Transportation se snaží neustále zlepšovat komfort cestujících. Jedná se zejména o snadnou dosažitelnost sedadel, rovnoměrný a rychlý přístup osob do vozidla, snadný pohyb osob uvnitř vozidla, dostatek místa pro cestující a vhodně umístěný zádržný systém. Vyvíjíme také moderní způsoby informování pasažérů, ať už se jedná o doby dojezdů, polohu vozidla na lince nebo o jednotlivé parametry linek.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl