ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy Do Bratislavy míří další tramvaje z dílen společnosti Škoda Transportation

Do Bratislavy míří další tramvaje z dílen společnosti Škoda Transportation

30. 7. 2013

Škoda Transportation získala další kontrakt na dodávku tramvají pro slovenskou metropoli Bratislavu. Po patnácti obousměrných tramvajích 30 T se tentokrát jedná o patnáct jednosměrných tramvají 29 T za 36,75 milionů euro (920 milionů korun). Součástí tendru je také opce na dodávku dalších patnácti tramvají a opce na údržbu vozů po dobu 15 let.

Naše společnost Škoda Transportation slaví v Bratislavě další významný úspěch. Před nedávnem jsme s místním dopravním podnikem uzavřeli kontrakt na dodávku patnácti obousměrných tramvají a rovněž na osmdesát nových trolejbusů. V Bratislavě se tak cestující mohou těšit na zbrusu nová a moderní vozidla, která jim zajistí vysoký komfort cestování,“ říká Josef Bernard, generální ředitel Škoda Transportation.

"Podpisem této smlouvy jsme ukončili tři velké zakázky na nákup nových vozidel primárně z prostředků Evropské unie. Hlavní město Bratislava získá nejen nové jednosměrné a obousměrné tramvaje, ale i nové trolejbusy. S využitím opce dojde k radikální obnově přestárlého vozového parku MHD v Bratislavě, která by například v případě trolejbusů měla dosáhnout téměř 100 procentní obnovy a v případě tramvají přibližně poloviční obnovu vozového parku," řekl předseda představenstva a generální ředitel DPB, a. s. Ľubomír Belfi.

Do jednosměrných pětičlánkových tramvají 29 T se vejde až 241 cestujících, z toho míst k sezení bude 69. Nové tramvaje nabídnou především komfortní cestování. Jsou vybaveny klimatizací jak pro cestující, tak pro řidiče. Zároveň disponují kamerovým systémem s šesti vnitřními a šesti vnějšími kamerami, které zvyšují bezpečnost cestujících. Samozřejmostí je také přehledný audiovizuální a informační systém včetně zařízení pro hlasovou komunikaci mezi nevidomými cestujícími a řidičem. Pro cestující se sníženou pohyblivostí je připravena výklopná plošina.

Společnosti Škoda Transportation se na trhu s tramvajemi v posledním roce velice daří. Celkem uzavřela kontrakty za 10,6 miliardy korun. Kromě Bratislavy míří moderní škodovácké tramvaje také do Číny, turecké Konye nebo maďarské Miskolce,“ připomíná Jaromír Jelínek, obchodní ředitel Škoda Transportation.

Nové jednosměrné tramvaje pro Bratislavu disponují podvozky s rozchodem na 1000 mm a první i poslední podvozek jsou plně otočné. Jejich maximální provozní rychlost je 65 km/h. Snadno dostupná elektrická výzbroj se nachází na střeše vozidla, při brzdění navíc dochází k rekuperaci energie, což společně s asynchronními trakčními motory snižuje náklady na provoz i údržbu.

Základní technické parametry tramvají 29 T:

Jednosměrná
Délka tramvaje: 32,5 m
Nízkopodlažnost: 87 % 
Rozchod: 1000 mm
Max. provozní rychlost: 65 km/h
Obsaditelnost: 241 (z toho sedících cestujících 69)

 Další informace:

Lubomíra Černá                                                 
Škoda Transportation                                                                       
+420 737 281 550                                                                                      
lubomira.cerna@skoda.cz

Škoda Transportation

Společnost Škoda Transportation je jednou z předních evropských firem v oboru dopravního strojírenství. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Tržby skupiny se každoročně pohybují okolo 15 miliard korun a stabilně už několik let zaměstnává zhruba čtyři tisíce lidí. Škoda Transportation má několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i v Číně, Polsku nebo Maďarsku. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední 3 roky přes 3 miliardy korun.Více na: www.skoda.cz 

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl