Česky
O společnosti Společenská odpovědnost Péče o komunitu Filantropické aktivity

Filantropické aktivity

Ředitel společnosti Škoda Transportation Josef Bernard předává dar pro Domov svaté Zdislavy

Škoda Transportation spolupracuje již více než deset let s Domovem svaté Zdislavy. První finanční prostředky poskytla firma již v roce 2003 a navázala tak na tradici charitativních a podpůrných programů Škodových závodů. Domov svaté Zdislavy se zaměřuje na poskytování pomoci pro matky s dětmi v tísni a těhotné ženy v obtížné situaci. Peníze slouží na částečné pokrytí provozních nákladů a drobné opravy budovy a vybavení.

Podobnou spolupráci rozvíjí společnost s Domovem pro seniory sv. Jiří.Ten zajišťuje důstojný a plnohodnotný život seniorů při zachování běžných společenských aktivit a samostatnosti.

Srdcerváči se loučí

Škoda Transportation se rovněž zapojila do projektu Srdcerváči, který jedinečným způsobem pomáhá lidem se zdravotním postižením. Projekt Srdcerváči organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Škodovka se tak zařadila mezi instituce, společnosti a významné osobnosti, které v rámci projektu Srdcerváči nabídla zájemcům netradiční dar, v případě Škody unikátní možnost prohlídky zákulisí výroby moderních vozidel se značkou okřídleného šípu a také návštěvu supermoderního 3D Planetária Techmanie.

Srdcerváči z podobných zážitkových akcí, unikátních darů sestavili speciální „katalog“, kde si lidé mohou podle svého zájmu vybrat ten svůj. A po zaplacení akce či dárku přibude finanční podpora právě na projekt Srdcerváči – z výtěžků pak bude odborná komise v rámci grantového řízení rozdělovat podporu pro vytvoření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Cílem projektu je tak nejen pomoci konkrétním lidem, ale také změnit pohled většinové společnosti na život osob se zdravotním postižením. Většina z nich totiž chce a může pracovat mnohdy lépe než jejich zdraví vrstevníci.

Škoda pomáhá

Škoda Transportation založila v roce 2014 nový projekt Škoda pomáhá. Jeho cílem je pomoc ohroženým skupinám obyvatel. Může se jednat například o seniory, osoby se zdravotním postižením, samoživitele atd. Jedná se o pomoc konkrétním osobám, které jsou v tíživé životní situaci.

Více o projektu ZDE

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2018 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl