ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda Společenská odpovědnost Péče o komunitu Firemní dobrovolnictví

Firemní dobrovolnictví

Pomáhat těm, kteří to potřebují. Přispívat konkrétními činy lidem a organizacím, které pečují o sociálně potřebné – hendikepované, děti a matky v tísni, seniory. Právě takový cíl má projekt firemního dobrovolnictví Škody Transportation v rámci konceptu společenské odpovědnosti (CSR). Právě péče o komunitu patří k jeho základním pilířům.

Firemní dobrovolnictví je efektivní formou podpory a sponzoringu sociálních projektů. Škoda Transportation umožňuje svým zaměstnancům místo běžné pracovní doby věnovat den práce některé z organizací, které na západě Čech poskytují sociální pomoc potřebným. Škodováci, kteří se svými kolegy do projektu zapojí, tak mohou uplatnit své schopnosti na místech, kde je to opravdu třeba. Společná činnost pro dobrou věc navíc může přispět k budování vztahů a kvalitnější komunikaci uvnitř týmů, který se do firemního dobrovolnictví zapojí. Při těchto aktivitách se členové týmu lépe poznají v mimopracovním prostředí, navíc při činnosti pro organizace orientované na přímou sociální a zdravotní pomoc potřebným. Účastníci vždy mohou společně dosáhnout velmi přínosného cíle, konkrétní pomoci. Pracují pro sociálně potřebné, pro ty, kdo se nacházejí často v opravdu vážné životní situaci. A zpětná vazba z takové činnosti a poznání nového prostředí je velmi přínosná i pro účastníky dobrovolnické akce samotné.

Škoda Transportation ve spolupráci se sociálně zaměřenými organizacemi v jednotlivých krajích vypracovala Katalog činností CSR v rámci Péče o komunitu a zavedla pro zaměstnance možnost zapojení do dobrovolnických prací. V současné době Škoda zahajuje projekt pro zaměstnance v Plzni a Plzeňském kraji. Týmy škodováků, které se budou chtít zapojit do dobrovolnické činnosti, si mohou z katalogu vybrat konkrétní organizaci a činnost. Katalog například obsahuje práce na revitalizaci areálu Dětského centra Plzeň (Kojeneckého ústavu), domova pro hedikepované Radost Diakonie Merklín, organizaci činností pro Domov sv. Zdislavy v Plzni pro matky s dětmi v tísni, práce pro Hospic Sv. Lazara v Plzni, nebo pro domy Diakonie Západ. Zaměření spolupracujících organizací v rámci CSR v Plzeňském kraji se tak týká například zajištění potřeb dětí bez rodin, mentálně i zdravotně postižených dětí i dospělých, nebo péče o seniory.

V blízké době Škoda rozšíří nabídku dobrovolnických prací i pro zaměstnance v oblastech Šumperk, Ostrava a okolí, aby se i oni mohli zapojit do konkrétních projektů obrovolnické práce pro organizace, které často nad rámec svých povinností nemají dostatečné prostředky ani personální síly některé činnosti vykonávat.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl