ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda ŠKODA PARS a.s.

ŠKODA PARS a.s.

Společnost Škoda Pars je stabilní a zkušený partner v oblasti modernizací, rekonstrukcí, oprav a výroby kolejových vozidel.

Společnost Škoda Pars je tradiční česká firma s významným postavením na domácím trhu v oblasti výroby, modernizací a oprav kolejových vozidel.

Od roku 2008 je Škoda Pars  součástí skupiny Škoda Transportation, která má v oboru dopravního strojírenství silné postavení na domácím i světovém trhu. Po začlenění do skupiny byly realizovány rozsáhlé investice do rozvoje technologií a výrobního zázemí, což podpořilo celkovou stabilizaci společnosti a vedlo k jejímu růstu. Spojení zázemí silné skupiny a více než 70 let zkušeností společnosti Škoda Pars  vytváří důležitý předpoklad pro úspěšné působení na trhu a pro naplňování požadavků klientů.

Škoda Pars  nabízí svým klientům technicky a ekonomicky zajímavá řešení, která vedou ke zvyšování efektivity, bezpečnosti a komfortu cestování po železnici a městskou hromadnou dopravou. Za dobu existence podniku prošlo výrobními halami Škoda Pars  několik tisíc vozidel, které se zde dočkaly potřebných modernizací a oprav. Společnost vytváří modernizacemi kolejových vozidel ekonomickou alternativu nákupu vozidel nových. Znalosti a vysoká kvalifikace zaměstnanců, reference a dlouholeté zkušenosti získané z řady modernizačních a opravárenských projektů byly a jsou hlavním základem pro zahájení dalších perspektivních projektů.

Škoda Pars  má sídlo v malebném Šumperku (35 tis. obyvatel), v podhůří Jeseníků. Společnost má přes 800 zaměstnanců a je jednou z největších firem v šumperském regionu.

Vedení společnosti

DOZORČÍ RADA

Předseda dozorčí rady: Ing. Jan Menclík
Místopředseda dozorčí rady: Ing. Jaroslav Zoch
Člen dozorčí rady: Jaroslav Hamal

PŘEDSTAVENSTVO

Předseda představenstva: Ing. Tomáš Ignačák, MBA
Člen představenstva: Marek Herbst
Člen představenstva: Ing. Aleš Měrka

MANAGEMENT

Generální ředitel: Ing. Aleš Měrka
Technický ředitel: Ing. Karel Škurek
Výrobní ředitel: Ing. Jiří Záluský
Finanční ředitelka: Ing. Lenka Ostrá
Obchodní ředitel: Ing. Aleš Kremzer
Ředitel kvality: Bc. Jiří Riedl
Personální ředitelka: Mgr. Lucie Novotná
Ředitel nákupu: Ing. Petr Verner, Ph.D.
Ředitel servisu: Kamil Hájek
Ředitel realizace: Ing. Petr Driml

Historie

Samotná historie nynější firmy Škoda Pars   v Šumperku se začala psát po II. světové válce, a to dne 8. 12. 1947, kdy byl položen základní kámen ke stavbě závodu na místě 22 ha pozemků bývalého statku Chiariho. Dne 1. 6. 1952 zde byl zahájen částečný provoz nových ČSD - Dílen. Roku 1960 tvořily šumperský podnik dva závody: Dílna pro opravu vozidel Šumperk a Dílna pro opravu vozidel Česká Třebová. V roce 1973 se změnil název podniku na ŽOS (Železniční opravny a strojírny) Šumperk.

Dílna v Šumperku byla původně určena pouze pro opravu kolejových motorových vozů. Brzy však bylo rozhodnutí přehodnoceno a byla zde vytvořena prototypová opravna, ve které se opravovaly nejen motorové vozy, ale také lokotraktory všech druhů, elektrické lokomotivy prakticky všech řad a různá speciální vozidla pro údržbu trolejí a mnohá další. Během prvních 15ti let činnosti dílny bylo opraveno téměř 8.000 různých vozidel padesáti rozličných konstrukčních řad a typů.

Roku 1993 se začala psát nová etapa v historii firmy, šumperské železniční opravny a strojírny ČSD byly privatizovány společností Pars DMN s.r.o. Šumperk. V tomto období bylo také vedením rozhodnuto o rozšíření činnosti firmy o opravy dalších řad železničních vozidel a také tramvají. Od 1. srpna 2000 byla založena akciová společnost s novým názvem Pars nova a.s. V březnu 2008 byla Pars nova začleněna do skupiny Škoda Transportation. V dubnu 2018 došlo k akvizici skupiny Škoda Transportation finanční skupinou PPF. V květnu 2021 se pak název změnil na Škoda Pars, čímž se společnost hrdě hlásí k mateřské společnosti.

Kontaktujte nás

ŠKODA PARS a.s.

E-mail: pars@skoda.cz 
Telefon: +420 583 365 111
Fax: +420 583 365 410

Žerotínova 1833/56/1
787 01 Šumperk
Česká republika

IČ: 25860038
DIČ: CZ25860038
ID datové schránky: 26rcghi

ŠKODA PARS a.s.,
zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, spis. značka B 2350

Facebook

Instagram


Pole označená hvězdičkou* jsou povinná.
Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl