Česky
Média Tiskové zprávy ODBORNÍCI ZE ŠKODOVKY A ZČU BUDOU UČIT STŘEDOŠKOLÁKY

ODBORNÍCI ZE ŠKODOVKY A ZČU BUDOU UČIT STŘEDOŠKOLÁKY

4. 10. 2017

Nadchnout šikovné studenty gymnázií a středních škol pro studium a práci v technických oborech. Takový cíl má nový unikátní projekt s názvem S@P - studenti a praxe, který v těchto týdnech spustila Škoda Transportation a Západočeská univerzita. Její odborníci připravili studijní program, který si středoškoláci na své škole budou moci vybrat jako volitelný předmět. Pilotního projektu se účastní zhruba třicet studentů zejména ze škol v Plzni a Plasích.

Studenti se při příležitosti zahájení projektu sešli na půdě Škody Transportation, kde absolvovali úvod do předmětu a také exkurzi do výrobního zázemí firmy. „Chceme mladým lidem ukázat techniku jako špičkovou profesi s velkou budoucností, zároveň nám jde o to, aby viděli i praktickou stránku věci. Proto naši kolegové ze ZČU zajistí teoretickou část programu a na ni bude navazovat praktická část se specialisty ze Škodovky,“ vysvětluje ředitel Lidských zdrojů Škody Transportation Lumír Tesař, který studenty přivítal při zahájení projektu společně s děkanem Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni Milanem Edlem.

Teoretické znalosti, které studenti v hodinách načerpají, budou moci využít při práci na konkrétních vývojových projektech Škody Transportation. „Nejen že se budou řešit konkrétní zadání, které souvisí s vývojem našich lokomotiv tramvají a dalších vozidel, ale získají i zkušenosti z praxe ve strojírenské firmě – osahají si týmovou spolupráci, či aplikaci firemních procesů,“ říká specialista HR Marketingu Škody Transportation Michal Prát. Studenti podle něj vlastně budou svým projektem stínovat reálný projekt ve Škodovce.

O nové možnosti studia jsem se dozvěděl na prezentaci Škody u nás na škole, líbil se mi serózní přístup firmy k nám studentům. A zaujalo mě, že bych díky novému předmětu mohl získat určitou průpravu, nebo praxi pro příští zaměstnání nebo studium, uvažuji totiž o strojním oboru. Určitě je atraktivní i to, že se budeme se spolužáky týmově podílet na některém vývojovém projektu,“ vysvětluje svoji motivaci pro zapojení do nového projektu student Filip Bouda.

Vedle aktuální nabídky pro středoškoláky má Škodovka bohatou škálu programů pro vysokoškoláky.  „Nabízíme pro studenty celou řadu projektů už během jejich studia, konkrétně třeba pro vysokoškoláky Trainee program, ve kterém se podílejí na výzkumných úkolech firmy, spolupracujeme s nimi v oblasti odborných prací, pořádáme soutěže, třeba prestižní Cenu Emila Škody pro studenty technických univerzit,“ dodává Lumír Tesař.

Další informace:

Michal Tobrman                                           
Škoda Transportation                                   
731 462 730                                                             
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2018 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl