ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy PLZEŇ OŽILA ŠKODA FIT PŮLMARATONEM

PLZEŇ OŽILA ŠKODA FIT PŮLMARATONEM

13. 9. 2021

Západočeská metropole hostila v neděli 12. září již šestý ročník závodu Škoda FIT Půlmaraton. Letošní ročník byl absolutně vyprodán a závodů se zúčastnilo dohromady přes 1200 běžců. Další stovky návštěvníků si našly cestu na náměstí Republiky, kde závodníky výrazně podporovaly. Hlavní běh dne (půlmaraton) vyhrál v mužské kategorii s časem 1:14:48,13 Sebastian Vošvrda a v ženské kategorii Kateřina Houfková v čase 1:29:52,00. Sedmý ročník Škoda FIT Půlmaratonu proběhne v neděli 18. září 2022 a startovat se bude opět z náměstí Republiky.

 „Absolutně vyprodané závody, to nás velmi mile překvapilo a jsme rádi, že si běžci užili závod v krásném počasí. Díky lepším podmínkám, oproti loňskému roku, mohli závodníci startovat hromadně, což přispělo k lepším běžeckým časům ve startovním poli. Děkujeme také všem partnerům, kteří akci podpořili i v této komplikované době,“ říká za pořadatele akce Milan Kosař, ředitel Korporátní komunikace a marketingu ze Škody Transportation.

Na náměstí Republiky odstartovaly závody v neděli již v 9 hodin dětskými běhy Zdravotní pojišťovny MVČR. Nejmenší závodníci absolvovali dle kategorie jedno až čtyři kolečka o délce od 320 do 1 280 metrů. V 11 hodin pak došlo ke startu Škoda FIT Půlmaratonu a štafety 4 x 5 km Pojišťovny VZP a také štafety 2 x 10 km Nutrend. Trať vedla přes centrum města, areálem Škodovky, Borským parkem a podél řeky Radbuzy zpět na náměstí. Poslední závod odstartoval v 11.15 a jednalo se o rodinný běh Konplan na trati o délce 2,5 km, kterého se mohly zúčastnit celé rodiny od nejmenších až po nejstarší. Ti, kteří se nezúčastnili běhů, si pak mohli vyzkoušet zábavné aktivity v rámci doplňkového programu na náměstí.

Výhru v půlmaratonu si připsali v mužské kategorii s časem 1:14:48,13 Sebastian Vošvrda a v ženské kategorii Kateřina Houfková v čase 1:29:52,00. Štafetový běh na 2 x 10 km ovládlo duo Sportisimo v čase 1:19:46,88 a štafetu 4 x 5 km pak čtveřice Runstein s časem 1:25:14,36.

Zapište si do kalendářů

Pořadatel akce hned zveřejnil i termín 7. ročníku. „Další Škoda FIT Půlmaraton jsme naplánovali na neděli 18. září 2022. Vše opět vypukne v srdci Plzně na náměstí Republiky. Začínáme pracovat na dalších vylepšeních závodů a těšíme se, že opět všechno proběhne za hezkého počasí a ve skvělé sportovní atmosféře jako v letošním roce. Jakmile spustíme registrace, tak zveřejníme informace na všech našich komunikačních linkách,“ doplňuje Milan Kosař.

Podpora veřejných a sportovních aktivit ze strany skupiny Škoda Transportation se v jejím domovském regionu zdaleka neomezuje jen Škoda FIT Půlmaraton. Společnost je generálním partnerem HC Škoda Plzeň. Mimo to také finančně podporuje dva oblíbené multifunkční sportovní areály v Plzni – Škoda sport park a Škodaland. Tam mohou lidé využít širokou nabídku sportovišť, in-line dráhu závodních parametrů, nebo například horolezeckou věž. Firma sponzoruje také velice úspěšný Atletický klub Plzeň. V neposlední řadě je Škoda Transportation společně se Západočeskou univerzitou zakladatelem Science centra Techmania. Skupina pak podporuje i další kluby v regionech, kde aktivně působí. To platí například pro hokejový klub Draci Pars Šumperk, nebo FC Baník Ostrava.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl