ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy PLZEŇ SE MŮŽE TĚŠIT NA NOVÉ BATERIOVÉ TROLEJBUSY ŠKODA

PLZEŇ SE MŮŽE TĚŠIT NA NOVÉ BATERIOVÉ TROLEJBUSY ŠKODA

23. 2. 2021

Flotila trolejbusů, které mohou v Plzni díky bateriovému pohonu jezdit i mimo tradiční linky, se dočká významného rozšíření. Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation totiž začala pracovat na nové dodávce osmi ekologických vozidel s bateriovým pohonem pro západočeskou metropoli. V letech 2021 a 2022 firma do Plzně předá čtyři dvanáctimetrové trolejbusy typu ŠKODA 26Tr a čtyři kloubové trolejbusy typu ŠKODA 27Tr. Vozy budou dodány na základě dříve uzavřených rámcových smluv.

„Pro dopravní podnik během letošního roku vyrobíme čtyři dvanáctimetrové vozy a dva velkokapacitní kloubové trolejbusy, další dva kloubové vozy potom budou dodány na jaře příštího roku,“ potvrzuje obchodní manažer škody Electric Radek Kapr. „Nové trolejbusy mohou jezdit i mimo trolejové vedení, což dopravce využívá například při dopravní obsluze okrajových částí města, nákupních center. Řidič v takovém případě přepne na bateriový pohon a může takto ve standardním režimu ujet i několik kilometrů,“ vysvětluje Radek Kapr.

Zájem o moderní škodovácké trolejbusy s bateriemi v poslední době roste. „Vozy s tímto řešením jsme dodali například do Španělska, Itálie, Maďarska nebo Švédska. Spojeni jsou s nimi také dopravci u nás v České republice, jak potvrzuje i opakovaná dodávka těchto vozidel pro západočeskou metropoli,“ říká člen představenstva Škody Electric Karel Majer.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl