Česky
Média Tiskové zprávy PLZEŇSKÁ ŠKODA SLAVÍ 160 LET – V PLZNI CHYSTÁ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

PLZEŇSKÁ ŠKODA SLAVÍ 160 LET – V PLZNI CHYSTÁ DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

12. 6. 2019

Den otevřených dveří ve Škodovce se uskuteční v sobotu 15. června 2019 od 9. do 17. hodin v areálu Škoda v Plzni. Dozvíte se, kde se vyrábí nízkopodlažní tramvaje nebo vysokorychlostní lokomotivy. Těšit se ale můžete i na bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Přijďte navštívit nejmodernější zázemí průmyslové gigantu – Škody Transportation.Skupina Škoda Transportation pro Vás otevře své prostory v Plzni a díky tomu budete mít unikátní možnost podívat se do míst, kde se vyrábí špičková vozidla pro ekologickou a čistou dopravu. K vidění budou například jednopodlažní elektrické vlaky, lokomotivy nebo moderní tramvaje pro lotyšskou Rigu.  

Zcela jedinečný zážitek čeká na návštěvníky, kteří využijí možnosti projet se po škodováckém areálu parním lokomotivou s historickými osobními vozy z přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století. K vidění bude také rychlíková parní lokomotiva 475.111 ze Škodovky, která je pro svůj elegantní vzhled přezdívaná Šlechtična,“ říká Michal Kučera, Viceprezident pro Strategii a marketing skupiny Škoda Transportation.

Dceřiná společnost Škoda Electric zase pro návštěvníky připraví jeden z nových trolejbusů nebo elektrobus Škoda Perun. Na pravidelné lince v areálu Škoda mezi Škodou Transportation a novou dopravní základnou Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) bude navíc jezdit další škodovácký elektrobus E´City. Návštěvníci se mohou také těšit na prohlídku samotné výroby ve Škodovce, kde například uvidí, jak postupně vzniká nová tramvaj od svařování jednotlivých dílů až k lakování finálních produktů. Připravena bude také mimořádná výstava ke 160-letému výročí společnosti.

Součástí Dne otevřených dveří bude také bohatý doprovodný program – například sportovní aktivity pod vedením atletického klubu AK Škoda Plzeň, autogramiáda hokejistů HC Škoda Plzeň, velká soutěž dobrodružství se Škodovkou a další zábava zaměřená především na děti, přijít tedy může celá rodina. Snížené vstupné nabídne i Techmania Science Center, která se postará i o zábavnou show na pódiu. Samozřejmostí bude také dostatek stánků s občerstvením.

Více informací bude průběžně zveřejňováno na webových stránkách: https://www.skoda.cz/dod

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2019 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl