Vytvořeno 21. 9. 2021

Skupina Škoda se účastní veletrhu TRAKO v Polsku

Veletrh TRAKO se koná od 21. do 24. září v polském Gdaňsku.

Skupina Škoda Transportation se prezentovala nejen stánkem, ale do Polska s sebou vzala i svůj nejnovější dvoupodlažní produkt: push-pull soupravu pro Moravskoslezský kraj.

14. ročník veletrhu TRAKO je jednou z největších událostí v železniční dopravě pro letošní rok.

Návštěvnost stánku i soupravy push-pull byla vysoká a byla to první možnost pro širokou veřejnost do soupravy vstoupit. Ještě do konce roku začnou jezdit ve zkušebním provozu na trati mezi Ostravou, Frýdkem-Místkem, Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoštěm.

Soupravy mají kapacitu 356 míst k sezení a jsou částečně nízkopodlažní pro bezbariérový nástup z nástupišť s výškou 550 mm. Soupravy push-pull jsou určeny pro provoz s maximální rychlostí 160 km/h, jsou plně klimatizované s pohodlnými sedadly 2. třídy a zároveň je zde i malý oddíl první třídy.

Nechybí ani Wi-Fi a elektrické zásuvky pro napájení elektroniky cestujících. POhodlí přinesou i turistům, cyklistům a lyžařům. Prostorné multifunkční prostory umožní převoz až 30 jízdních kol, kočárků, přepravu objemných zavazadel a jsou zde mimo jiné i držáky až na 40 párů lyží.

Technické podrobnosti najdete zde.

Další články