ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda Profil společnosti

Profil společnosti

Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již sto šedesát let. Dnes se společnost Škoda Transportation soustředí na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici.

Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety postaveno v tradičním plzeňském areálu za více než dvě miliardy korun.

Škoda Transportation v současnosti zaměstnává přes pět tisíc lidí v Plzni, Praze, Ostravě, nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle mateřské společnosti Škoda Transportation několik dceřiných společností nebo společných podniků působících vedle České republiky i v Německu , Finsku, Rusku nebo Maďarsku. 

Zaměstnanci společnosti Škoda Transportation

Díky špičkové práci více než sedmi set konstruktérů, projektantů a designérů a stovkám milionů korun ročně investovaným do vlastního výzkumu a vývoje může Škoda Transportation  přicházet pravidelně na trh s  novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na světových trzích. Jen v průběhu uplynulých čtyř let společnost vyčlenila na výzkum a vývoj čtyři miliardy korun.

Škoda Transportation nabízí řešení výroby a vývoje nízkopodlažních tramvají, trolejbusů a hybridních vozidel pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce, nebo výrobu lokomotiv.

Jedinečné know-how Škody Transportation navazuje na silnou tradici z minulosti, kdy byla společnost světově uznávaným dodavatelem elektrických lokomotiv, kterých za svoji historii vyrobila přes pět tisíc kusů.

Mnohé z nich dodnes slouží v řadě evropských zemí. I nyní jsou pro společnost Škoda Transportation  lokomotivy důležitým obchodním artiklem. Především třísystémový typ Emil Zátopek s unikátní koncepcí pro evropské koridorové tratě, který jako druhý na světě obdržel certifikát TSI High Speed RST. Lokomotiva Emil Zátopek je určena k provozu při rychlostech až 200 km/h. Moderní lokomotivy Emil Zátopek budou brzy jezdit také v Německu, kde Škodovka získala od Deutsche Bahn zakázku na šest nejnovějších Push-pull souprav včetně lokomotiv. 

Mezi největší zakázky Škody Transportation patřila výroba 250 kusů stoprocentně nízkopodlažních tramvají ForCity Alfa pro hlavní město České republiky Prahu. Tramvaje obdobné koncepce jezdí i v lotyšské metropoli Rize a v Číně se jich v rámci licence může vyrobit až 400 - první již jsou v provozu. Třicet jedna nových nízkopodlažních tramvají ForCity Classic dorazilo do maďarského města Miskolc a 72 nových vozů stejné koncepce do tureckého města Konya včetně nových bateriových tramvají. Vozidla ForCity Classic jsou v provozu také v německém Chemnitzu a tureckém Eskişehiru. Do  slovenské metropole  Bratislavy zamířílo šedesát tramvají ForCity Plus ve dvou variantách.  Mezi nejnovější kontrakty patří zakázky na tramvaje ForCity Smart pro německá města Mannheim, Ludwigshafen a Heidelberg, dále pro Ostravu a Plzeň a také kontrakty na vozidla ForCity Smart Artic do Finska. Další typy tramvají slouží například i v Itálii, Spojených státech nebo Polsku.

Další strategickou oblastí pro Škodu Transportation je trh s elektrickými vlaky pro dálkovou, regionální a příměstskou dopravu. Společnost dodává například elektrické jednotky pro Litvu, Slovensko, Ukrajinu a samozřejmě Českou republiku.  Pro českou železnici je určená nízkopodlažní elektrická jednotka RegioPanter, která zcela zásadním způsobem zvyšuje úroveň cestování na klíčových regionálních tratích a podobné vlaky InterPanter jsou k vidění i na tratích dálkových.

Světovým lídrem je společnost Škoda v dodávkách trolejbusů, které v současné době jezdí v desítkách měst v Evropě i ve světě. V poslední době došlo k dodávce těchto ekologických vozů například do Bratislavy, Budapešti nebo Bologny. Rekordní zakázku uzavřela Škodovka na dodávku 125 moderních trolejbusů do lotyšského hlavního města Rigy. Vedle toho firma vyvinula hybridní vozidla a především tři typy elektrobusů Škoda, které jsou v provozu v několika českých a zahraničních městech. Škoda Transportation navíc v rámci full-servisu trolejbusů a autobusů pro Plzeňský městský dopravní podnik  zprovoznila nejmodernější opravárenský závod v ČR.

Velký důraz klade Škoda i na oblast vývoje vozidel metra. Po kompletní obnově souprav pro dvě trasy pražské podzemní dráhy Škoda Transportation vyvinula a vyrobila nový koncept moderního vozu pro ruský Petrohrad. Škoda rovněž pracuje na několika zakázkách pro systémy metra v čínském městě Su-čou.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl