ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Modernizace a opravy Reference Motorová jednotka Regionova
zpět na produkt

Motorová jednotka Regionova

Modernizace

Šumperská Pars nova, která patří do skupiny Škoda Transportation, vyrobila již čtyři generace dvouvozových částečně nízkopodlažních motorových jednotek, známých pod označením Regionova. Soupravy vznikaly rekonstrukcí a modernizací původních vozů vyráběných v letech 1973 – 1983.

První Regionova byla veřejnosti představena v roce 2005. Hlavním přínosem rekonstrukce je vedle zvýšení kvality cestování na regionálních tratích, také snížení nákladů na provoz a údržbu. Modernizované jednotky mají nižší spotřebu a v koncových stanicích není nutné je přepřahat.

Nový výkonnější motor umožňuje lepší akceleraci, takže se zkracuje doba jízdy. Souprava je tvořena motorovým a řídícím vozem, které jsou k sobě připojeny přivrácenými čely. Řídící vůz je částečně nízkopodlažní, čímž usnadňuje přepravu osob se sníženou pohyblivostí i rodin s kočárky. Cestovat Regionovou však mohou bez problémů i nevidomí. K lepší orientaci ve voze jim pomohou akustické majáčky, otvírání dveří funguje pomocí slepecké vysílačky. V soupravách je dostatek prostoru i pro objemnější zavazadla. Kompletní modernizací prošla také kabina strojvůdce.

více informací

Odpovědná osoba:

David Krmíček

E-mail: david.krmicek@skoda.cz
Telefon: +420 583 365 367

Parametr Motorová jednotka Regionova
Délka přes nárazníky 28 440 mm
Šířka skříně 3 073 mm
Výška 3 420 mm
Rozchod koleje 1 435 mm
Výkon motoru 242 kW
Max. rychlost 80 km/hod
Počet cestujících 189 + 2

Kontaktujte nás

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl