ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Tramvaje Reference Tramvaj Elektra Cagliari
zpět na produkt

Tramvaj Elektra Cagliari

Škoda Transportation vyrobila v roce 2006 pro sardinské město Cagliari novou velkokapacitní obousměrnou tramvaj Elektra, u které poprvé použila hnaný nízkopodlažní podvozek.

Konstrukce pětičlánkové tramvaje se musela přizpůsobit nejen náročnému profilu ostrovních tratí, ale také jejímu úzkému rozchodu, který činí pouze 950 mm. Elektrická výzbroj se nachází na střeše vozidla. Napěťové střídače umožňují rekuperaci energie, což společně s asynchronními trakčními motory snižuje náklady na provoz i údržbu.

Prostorný plně klimatizovaný interiér nabízí dostatek místa pro rodiny s dětskými kočárky i osoby se sníženou pohyblivostí. Nechybí ani výsuvná nájezdová plošina pro invalidní vozíky.  I při úzkém rozchodu je zaručen volný průchod nízkopodlažní částí vozidla bez nutnosti překonávání schodů. K pohodlí a bezpečnosti cestujícíchslouží přehledný informační systém a vnitřní a vnější kamerový systém. Novinkou ve výbavě tramvaje Elektra je radiostanice a zařízení na ovládání výhybek. Jedinečnost tramvaje Škoda podtrhuje i možnost bateriového dojezdu.

více informací

Odpovědná osoba:

Olesea Lachi

E-mail: olesea.lachi@skoda.cz
Telefon: +420 225 343 327

Parametr Tramvaj Elektra Cagliari
Celkový počet cestujících 280
Délka 29 490 mm
Šířka 2 460 mm
Výška 3 500 mm
Rozchod 950 mm
Maximální rychlost 70 km/h
Napájení 750 V DC
Pohon 460 kW
Nízkopodlažnost 70 %

Kontaktujte nás

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl