ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Tramvaje Reference Tramvaj Elektra Wroclaw - obousměrná
zpět na produkt

Tramvaj Elektra Wroclaw - obousměrná

Škoda Transportation navazuje částečně nízkopodlažní tramvají Elektra na sérii obousměrných vozidel, které si oblíbili cestující v italském Cagliari či americkém Portlandu. V mnohém vylepšené vozidlo vychází z jednosměrné tramvaje Elektra a může být nasazeno například i v rámci příměstské dopravy. Nejmodernější pětičlánková tramvaj z řady Elektra má tři podvozky, kdy krajní dva jsou hnací. Vozy nejmodernější pětičlánkové tramvaje z řady Elektra jsou vyrobeny v designu Porsche s moderním provedením čela tramvaje, které lépe odolá případnému nárazu při nehodě. 

Elektrická výzbroj se nachází na střeše vozidla, napěťové střídače umožňují rekuperaci energie, což společně s asynchronními trakčními motory snižuje náklady na provoz i údržbu. Typickým znakem tramvaje Elektra je pantograf umístěný nad středním článkem tramvaje.

Vozidlo je vybaveno tempomatem, obdobou ABS, EPS a dalšími systémy, známými z luxusních osobních automobilů. Řídicí počítač tak vhodně přizpůsobí rychlost jízdě v oblouku či ze svahu. Stanoviště řidiče se nachází na obou koncích tramvaje a dveře pro cestující jsou na obou stranách vozu. Snadný nástup a výstup, prostorný plně klimatizovaný interiér s vyhrazenými místy pro osoby s omezenou pohyblivostí, kočárky a jízdní kola či přehledný informační systém přispívá k pohodlnému cestování. Bezbariérovost je zajištěna pomocí dálkově ovládaných výsuvných plošin v prostoru širokých vstupních dveří. Kabina řidiče je vybavena klimatizací a novinkou v tramvaji Elektra je též kamerový systém, který snímá prostor exteriéru i interiéru vozidla.

více informací
Parametr Tramvaj Elektra Wroclaw
Celkový počet cestujících 252
Délka 30 250 mm
Šířka 2 460 mm
Výška 3 450 mm
Rozchod 1 435 mm
Max. rychlost 70 km/h
Napájení 600 V DC
Pohon 380 kW
Nízkopodlažnost 65 %

Kontaktujte nás

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl