ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy RegioPantery vyrazily na trať s cestujícími

RegioPantery vyrazily na trať s cestujícími

26. 9. 2012

Z pardubického nádraží vyrazily do zkušebního provozu s cestujícími první dvě moderní jednopodlažní jednotky vyrobené společností Škoda Transportation a její dceřinou společností Škoda Vagonka. Celkem si České dráhy objednaly u Škody Vagonky devatenáct souprav RegioPanter. Zcela nové vlaky výrazně zvýší komfort na kolejích v pěti krajích. Cestující se tak můžou těšit na klimatizaci, wi-fi připojení, nebo pohodlně dostupné zásuvky pro počítače.

„Odstartovali jsme novou, moderní éru cestování na našich železnicích. Zákazník dostává špičkově vybavený a technologicky pokročilý vlak, který výrazně zvyšuje komfort na regionálních tratích. Předávání probíhá přesně podle harmonogramu, což znamená, že se na „své“ RegioPantery mohou v nejbližší době těšit cestující i v dalších krajích,“ říká generální ředitel společnosti Škoda Transportation Josef Bernard.

České dráhy už v průběhu září zaškolovaly na předaných jednotkách své strojvedoucí a další obslužný personál. RegioPantery tak mohou ihned začít vozit cestující na regionálních tratích ve zkušebním provozu. Nové vlaky ještě do konce roku dostanou své místo v pravidelném jízdním řádu na trasách, které jim určí České dráhy.

RegioPanter kromě komfortu zvyšuje zároveň i bezpečnost cestujících. Je totiž jedním z prvních vozidel svého typu, které plní přísné crashové normy TSI. Ty například určují, že konstrukce vlaku musí odolat nárazu například do těžkého nákladního auta zaklíněného na přejezdu při rychlosti 110 km/h. Vývojáři a technici strávili na speciální konstrukci vlaku celkem přes dvě stě tisíc konstrukčních hodin. Škoda Transportation a její dceřiná společnost Škoda Vagonka tak dokázaly od získání zakázky v roce 2010 vyrobit a přesně podle harmonogramu dodat zcela nové moderní soupravy.

RegioPantery nabídnou cestujícím prostorný klimatizovaný interiér, pohodlná sedadla, ale například i zásuvky pro laptopy a připojení na internet přes wi-fi. Soupravy jsou nízkopodlažní, takže maminky s kočárky nebo osoby se sníženou pohyblivostí nebudou muset překonávat žádné překážky. Pro vozíčkáře je připravena nástupní plošina, nevidomí mají k dispozici speciální zařízení pro usnadnění orientace při nástupu.

Nové RegioPantery se vyrábějí ve třech variantách: dvouvozová dvousystémová, třívozová dvousystémová a třívozová stejnosměrná. Moderní elektrické jednotky budou jezdit na regionálních tratích v Jihočeském, Královehradeckém, Pardubickém, Olomouckém a Ústeckém kraji. Prvních pět souprav obě společnosti ze skupiny Škoda Transportation dodají Českým drahám v průběhu roku 2012, další budou předávány postupně až do roku 2014.

Další informace:

Lubomíra Černá
Škoda Transportation                                                 
737 281 550                                                                
lubomira.cerna@skoda.cz        

Škoda Transportation

Škoda Transportation a.s. vznikla jako jedna ze společností navazujících na Škodu Plzeň a její tradici. Škoda Transportation disponuje vlastním výzkumem a vývojem, díky kterému dodává na trh špičkové produkty. Zákazníkům nabízí elektrické lokomotivy (Škoda 109E), tramvaje (Škoda Elektra a Škoda ForCity), vozy metra, trolejbusy a komponenty pro kolejová vozidla. Své výrobky úspěšně dodává do řady českých i evropských měst. Více informací ZDE.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl