ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda Společenská odpovědnost Péče o komunitu Revitalizace areálu Škoda

Revitalizace areálu Škoda

Nové 3D planetárium a V.brána

Škodovácký areál v Plzni prochází od roku 2004 velkou revitalizací s cílem oživit tradiční průmyslové území města. V minulých letech zde Škoda Transportation postavila tři nové výrobní haly, jednu administrativní budovu a došlo k otevření první části science centra Techmania. V roce 2013 se otevřelo nové 3D planetárium a byla přestavěna a posunuta V. brána, tak aby umožnil volný vstup k Techmanii z města.

Modernizací prošla také zkušební trať, kterou ve svém plzeňském areálu využívá Škoda Transportation. Díky tomu je možné do budoucna navýšit počet testovacích jízd, které ověřují například funkčnost a další parametry vozidel. U zkušební trati vzniklo například zázemí pro měření hlučnosti vozidel, krytý přístřešek pro usnadnění přístupu k zařízením na střechách vozidel a stanoviště vodní clony, kde teď mohou zkušební technici a další odborníci simulovat náročné klimatické podmínky a testovat odolnost vozidel.

Stavba Odstavného a opravárenského závodu PMDP

Součástí revitalizace škodováckého areálu je i nový Odstavný a opravárenský závod PMDP o rozloze zhruba 11,6 ha. Jedná se například o haly pro provádění servisních úkonů na vozidlech, strojní myčky, lakovna a dva odstavné prostory - zastřešený odstav pro parkování trolejbusů a venkovní odstav pro parkování autobusů. Výhledově umožní kapacita depa umístit až 175 vozidel autobusů a 136 vozidel trolejbusů.

Část areálu slouží v současné době i studentům - Západočeská univerzita už několik let využívá budovu někdejšího ředitelství Škody v Tylově ulici pro potřeby Fakulty zdravotnických studií či Fakulty ekonomické.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl