Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA ELECTRIC BUDE REALIZOVAT DALŠÍ TROLEJBUSOVÝ PROJEKT VE FRANCII

ŠKODA ELECTRIC BUDE REALIZOVAT DALŠÍ TROLEJBUSOVÝ PROJEKT VE FRANCII

31. 1. 2019

Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce dvaadvaceti trolejbusů pro francouzské město St. Etienne. Flotila nových nízkopodlažních trolejbusů bude vybavena kompletní elektrovýzbrojí z plzeňské společnosti a to včetně baterií pro jízdu mimo trakční síť o kapacitě více než 40 kWh. Škoda také zajistí finální montáž a odzkoušení všech vozidel v Plzni.

 „Do konce letošního roku by měl zákazník obdržet prvních pět trolejbusů. Další dodávky budou rozloženy během let 2019 až 2022. Jedná se o moderní dvanáctimetrové trolejbusy v nové karosérie. Vozy budou plně klimatizované, vybavené kamerovým systémem a novým inovovaným systémem osvětlení interiéru. Bateriový systém ze Škody Electric zajistí plnohodnotný pojezd vozidel v částech trati bez trakčního vedení a jejich zpětné dobíjení během jízdy na troleji,“ vysvětluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Hlavním z rozhodujících faktorů úspěchu škodovky ve Francii je i vysoká spokojenost zákazníků s kvalitou a spolehlivostí trakčního systému Škoda s bateriemi pro autonomní pojezd, který je využívaný u řady dodaných parciálních trolejbusů Škoda do italského Cagliari, španělského Castellonu, Budapešti či mnoha českých měst.

Škoda pokračuje v úspěšném dobývání francouzského trolejbusového trhu, během roku 2019 se kromě projektu do St. Etienne bude také výrazně podílet na dodávkách třech kloubových trolejbusů s trakčními bateriemi pro město Limoges. V současnosti jsou ve Francii pouze čtyři města, která disponují trolejbusou dopravou – jedná se o Lyon, Nancy, Limoges a Saint-Étienne. Další města ve Francii v příštích letech plánují návrat těchto ekologických vozidel.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2019 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl