ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy Škoda Electric dodá na Slovensko desítky nových trolejbusů získala zakázky pro Žilinu a Prešov

Škoda Electric dodá na Slovensko desítky nových trolejbusů získala zakázky pro Žilinu a Prešov

2. 11. 2016

Společnost Škoda Electric dodá v následujících měsících desítky moderních trolejbusů pro slovenská města Žilina a Prešov. Plzeňská firma zvítězila v tendrech na dodávku nových plně nízkopodlažních vozidel, které budou spolufinancované z fondů Evropské unie. Pokud budou uplatněny opce, bude se jednat o celkově 52 trolejbusů za více než 700 milionů korun.

Kontrakt pro Žilinu je složen ze dvou částí. V rámci první části vyrobíme dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr a tři dvanáctimetrové vozy typu Škoda 26 Tr za zhruba 225 milionů korun. Druhou částí kontraktu je opce na dalších dvanáct vozidel, z toho šest kloubových a šest dvanáctimetrových,“ upřesňuje obchodní ředitel Škody Electric Petr Kasenčák.

Nové vozy nabídnou vysoký komfort pro cestující i řidiče. Vozidla budou například vybavené výkonnou klimatizací. Nízkopodlažní trolejbusy Škoda umožňují cestujícím snadný nástup a výstup díky tzv. kneelingu, kdy se trolejbus v zastávce nakloní až k hraně chodníku. Pasažérům slouží i přehledný informační systém. „Dodávku nových vozů do Žiliny bychom měli dokončit v průběhu příštího roku,“ sděluje Petr Kasenčák.

 Pro Prešov vyrobíme celkem patnáct nových vozidel – deset kloubových trolejbusů typu 31Tr a pět trolejbusů 30Tr za více než 210 milionů korun. Všechna vozidla do Prešova předáme v průběhu prvního pololetí příštího roku. Součástí kontraktu je i opce na dodávku dalších deseti trolejbusů v klasickém i kloubovém provedení,“ uvedl obchodní ředitel Škody Electric. I v Prešově se mohou cestující těšit na komfortní interiér, k pohodlí při cestování přispěje i výkonná klimatizace.

Škoda Electric novou zakázkou rozšiřuje své úspěchy v oblasti trolejbusů na perspektivním slovenském trhu a navazuje na dřívější dodávky. Firma v loňském roce úspěšně zakončila dodávku flotily 120 trolejbusů pro Bratislavu, díky čemuž došlo ke kompletní obnově místního zastaralého vozového parku. Škoda Electric vyrobila moderní trolejbusy také pro Banskou Bystrici.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a severní Americe. V České republice se jedná o třináct měst včetně Ostravy, Plzně nebo Brna.  Kromě vlastního výzkumu a vývoje trolejbusů představila Škoda Electric rovněž několik typů nových bateriových elektrobusů Škoda Perun. 
 
Další informace:

Michal Tobrman                                              
Škoda Transportation                                      
731 462 730                                                                                   
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl