PPF
Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA ELECTRIC SE PODÍLÍ NA VÝROBĚ TROLEJBUSŮ PRO NORSKO

ŠKODA ELECTRIC SE PODÍLÍ NA VÝROBĚ TROLEJBUSŮ PRO NORSKO

10. 12. 2019

Společnost Škoda Electric se bude významným způsobem podílet na dodávce deseti kloubových trolejbusů pro město Bergen v Norsku. Dodávky trolejbusů do Norska začnou v září 2020 s tím, že uvedení všech vozidel do provozu je naplánováno ještě během podzimu 2020. Bezemisní vozidla budou provozována na jediné udržované trolejbusové trati v Bergenu o délce 7,5 kilometru.

Škodovka dodá kompletní elektrovýzbroj a zajistí finální montáž vozidel,” říká obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch a dodává: „Trolejbusy obsahují velké množství inovativních řešení, které slouží ke zvýšení komfortu a bezpečnosti cestujících. Díky bateriím pro plnohodnotný nezávislý pojezd vozidlo ujede až 11 kilometrů bez trolejového vedení. Baterie budou nabíjeny během jízdy na trakci v takzvaném módu 'in motion charging' neboli dynamickým nabíjením za jízdy. Součástí trolejbusů bude i výbava, která zajistí tepelný komfort v severských klimatických podmínkách – ta zahrnuje například dodatečnou izolaci bočních stěn, stropu a podvozku v oblasti podběhů kol a dvojitá boční okna. Vozidla budou také přizpůsobena k použití sněhových řetězů.

Trolejbusy budou také vybaveny kamerovým systémem složeným z kamer monitorujících interiér vozidla, kamer v prostoru dveří, kamer pro couvání a kamery na střeše pro sledování sběrače. Nad všemi dveřmi bude nainstalován automatický systém počítání cestujících. Vozidla mají plnohodnotnou klimatizaci celého vozu, nebo informační systém se dvěma velkoplošnými obrazovkami a hlasovým oznámením o zastávkách. Kloubové nízkopodlažní trolejbusy o délce 18 metrů budou vybaveny asynchronním trakčním motorem o výkonu 250 kW. Finálním dodavatelem bude firma Solaris Bus & Coach S.A.

Druhé největší město Norska, Bergen, nazývané „brána fjordů“, zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je jedním z pouhých dvou v celé Skandinávii, kde cestujícím v hromadné dopravě slouží trolejbusy. „Druhý trolejbusovým provozem disponuje švédská Landskrona, kde také jezdí trolejbusy se systémem z plzeňské Škodovky,” upozorňuje obchodní manažer Škody Electric. Pro plzeňskou Škodovku se jedná o návrat na norský trh – v Bergenu bylo v letech 1972-86 provozováno dvacet trolejbusů Škoda 9 Tr.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2020 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl