ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA ELECTRIC USPĚLA V RUMUNSKU

ŠKODA ELECTRIC USPĚLA V RUMUNSKU

13. 12. 2018

Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce padesáti trolejbusů pro rumunské město Cluj-Napoca (Kluž). Plzeňská firma pro flotilu nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodá kompletní elektrovýzbroj a také během příštího roku zajistí finální montáž vozidel.

 „Půjde o moderní kloubové trolejbusy vybavené superkapacitory pro snížení spotřeby trakční energie. Vozy s celkovou kapacitou 140 cestujících budou kompletně klimatizované,“ vysvětluje obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Podle něj by se cestující v Kluži mohli dočkat prvních nových trolejbusů zhruba ve druhé polovině příštího roku. 

Pro Škodu nejsou dodávky pro Kluž zdaleka jediným úspěchem na rumunském trhu. „Do města Galati, kde úspěšně v provozu slouží čtrnáct našich trolejbusů, dodáme na základě uplatněné opce tento rok další tři vozidla. Více než padesát vozidel z plzeňské Škodovky již několik let provozují v rumunských městech Temešvár a Baia Mare,“ doplňuje Pavel Kuch.

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl