Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA FIT PŮLMARATON ZAŽIL REKORDNÍ ÚČAST

ŠKODA FIT PŮLMARATON ZAŽIL REKORDNÍ ÚČAST

1. 10. 2018

Plzeňský Škoda FIT půlmaraton do ulic a okolí západočeské metropole přilákal na 1 600 účastníků. Město ožilo sportovním svátkem v neděli 30. září. Vítězství obhájil Tomáš Eisner, který letos závodil za Team 211 a roli favorita potvrdil – vyhrál v čase 1:13:57.9.

Závod se vydařil, což závěrem potvrdil i šéf organizačního týmu Tomáš Pavel: „Počasí vyšlo krásně a byla radost vidět tolik nadšených běžců. Všem gratulujeme, pro nás je každý vítěz a těšíme se za rok na viděnou.

Druhý skončil Petr Minařík z klubu SKP Rokycany, kterého vítěz porazil o více než minutu a 35 vteřin. Třetí v cíli v celkovém pořadí byl Milan Hochmut (AK ŠKODA Plzeň), který zaběhl čas 1:18:12.6. Skvělý výkon předvedla také nejrychlejší žena. Tereza Hrochová z AK ŠKODA Plzeň se v cílové rovince objevila na desátém místě mezi muži a kromě času 1:22:42.5 jí může těšit prvenství mezi ženami. Rovněž druhá žena Teodora Chvalová (Forrest Gump team) zaběhla skvělý čas 1:23:55.7 a na třináctém místě byla jen o jednu pozici lepší než třetí dívka, Eliška Rosenbaumová z klubu Rozběháme Česko (1:25:28.0).

Na programu sportovního dne byly vedle samotného půlmaratonu i dětské závody, rodinný běh a štafety.  V rámci běžecké akce došlo i na doprovodné závody a bohatý program na náměstí Republiky, kde měl půlmaraton svůj start i cíl. Partneři projektu Škoda FIT nabídli na svých stáncích informace o zdravé výživě, možnost testování kondice a zdravotního stavu a mnohé další.

Trasa hlavního závodu byla atraktivní tím, že byla jednokolová a díky tomu, že vedla historickým jádrem Plzně, okolím řek, hlavním areálem Škodovky i parky, patří v Česku mezi nejzajímavější městské tratě,“ říká za organizátory vedoucí Marketingu Škody Transportation Petr Hašpl.

Škoda FIT půlmaraton je první jednokolový půlmaraton v Plzni se startem a cílem na náměstí Republiky a je součástí programu Škoda FIT, kterým Škoda Transportation a její partneři v Plzeňském kraji podporují aktivity zaměřené na sport a zdravý životní styl. Mezi patrony projektu patří třeba legendární atletka Dana Zátopková, hokejista Martin Straka, guru českého běhu Miloš Škorpil, nebo olympijský medailista Jan Řehula.

Poznámky pro editory

Skupina PPF

Škoda Transportation je součástí skupiny PPF. Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva dosahující více než 38 miliard eur (k 31. 12. 2017).

Další informace:

Lubomíra Černá                                              
Škoda Transportation                                      
737 281 550                                                               
lubomira.cerna@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2019 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl