ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA TRANSPORTATION JEDNÁ O SPOLUPRÁCI V SRBSKU

ŠKODA TRANSPORTATION JEDNÁ O SPOLUPRÁCI V SRBSKU

12. 9. 2019

Možnosti spolupráce na obnově vozového parku pro městskou dopravu – i takovou náplň mají jednání, kterých se v těchto dnech účastní zástupci společnosti Škoda Transportation v Srbsku. Plzeňská firma je významným členem delegace českých firem, které doprovázejí  prezidenta republiky Miloše Zemana na jeho oficiální návštěvně Bělehradu.

Předseda představenstva Škody Transportation Petr Brzezina a senior viceprezident pro Obchod Škody Transportation Zdeněk Majer se například zúčastní srbsko-českého podnikatelského fóra a řady bilaterálních jednání mezi českými a srbskými firmami v Bělehradě. V rámci vzájemných  setkání mají firmy možnost navázat kontakt s novými srbskými partnery nebo rozvinout kontakt s těmi stávajícími. Součástí programu je i diskuze s představiteli Zastupitelského úřadu ČR v Bělehradě o podnikání v Srbsku a společenský podnik na české ambasádě za přítomnosti prezidenta republiky a oficiální delegace. V rámci mise se setkali členové delegace se srbskou ministryní dopravy.

Srbsko je pro Škodu perspektivním teritoriem – země se stabilizovanou ekonomikou se nachází ve stádiu ekonomického růstu a má velkou potřebu investic do obnovy vozového parku pro městskou dopravu. Pozitivem možné spolupráce je také kulturní blízkost a velmi dobré vztahy Srbska a České republiky.

Prezidenta Miloše Zemana doprovází na oficiální návštěvě Srbska pět desítek zástupců českých firem. Do delegace se vedle Škody zapojily i další strojírenské, ale i energetické či potravinářské firmy.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2020 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl