ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy Škoda Transportation testuje tramvaj ForCity v Německu

Škoda Transportation testuje tramvaj ForCity v Německu

17. 4. 2012

Moderní tramvaj Škoda 15T ForCity prošla schválením pro testovací provoz s cestujícími a může začít vozit občany saského města Chemnitz. Je to poprvé, kdy se na koleje německého města dostává do ostrého provozu výrobek z České republiky. Plně nízkopodlažní vozidlo, které slouží cestujícím v Praze a v Rize, stráví ve Spolkové republice Německo měsíc a půl.

„Jsem opravdu rád, že Škoda Transportation testuje svou tramvaj právě u nás. Vnímáme to jako ocenění technické úrovně naší infrastruktury, technického zázemí a v neposlední řadě našich pracovníků. Zároveň se těšíme na výsledky zkušebního provozu tramvaje ForCity, protože ta představuje jedno z nejmodernějších vozidel poslední generace. Také si myslíme, že neexistuje lepší možnost, jak otestovat technické standardy nutné k homologaci, než přímo na trati u zákazníka,“ říká předseda představenstva chemnitzského dopravního podniku Jens Meiwald.

Než mohla tramvaj ForCity vyrazit na chemnitzskou trať, museli jí technici přizpůsobit tamním podmínkám. Museli vyměnit kola, sladit ovládání výhybek se systémem Dopravního podniku Chemnitz, ale také upravit informační systém vozidla. Místo českého hlášení tak nyní tramvaj ForCity „mluví“ německy. „Do našeho informačního systému musely být implementovány názvy všech zastávek na lince číslo pět, a to nejen v psané formě, ale i ve formě akustických hlášení. Změnit se muselo například i označení ovladačů pro německé řidiče, protože bylo potřeba přeložit i zobrazovaná hlášení na displeji. Na vozidlo přibyla také radiostanice CVAG pro dorozumívání řidiče s dispečinkem,“ popisuje změny viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation Zdeněk Majer.

To byla však jen část změn, které musela Škoda před uvedením tramvaje ForCity do testovacího provozu udělat. Celkově splnilo moderní nízkopodlažní vozidlo více než padesát procent požadavků nutných pro plnou homologaci, tedy pro schválení tramvaje v celém Německu. „Musíme si ale uvědomit, že všechny tyto zásahy byly jen drobnými úpravami. Na tramvaji jsme nemuseli dělat žádné zásadní technické změny. Tak jak jezdí v Praze, může jezdit i v německých a dalších západoevropských městech,“ dodává Majer. Zástupci dopravních podniků i německá veřejnost si tak budou moci v průběhu následujícího měsíce osahat ForCity v provozu s cestujícími.

Máme ambice ukázat, že jsme plně schopni konkurovat výrobcům i na tak významném a vysoce náročném trhu, jakým je Německo. Prezentace naší tramvaje v provozu s cestujícími dává všem zájemcům možnost na vlastní kůži vyzkoušet náš výrobek. Je to krok, kterým jednoznačně říkáme – máme vhodný produkt, který může úspěšně sloužit v systémech veřejné dopravy západoevropských měst,“ poznamenává Josef Bernard, generální ředitel společnosti Škoda Transportation.

Díky dohodě s dopravním podnikem a vstřícnosti zástupců města v Chemnitz bude tramvaj ForCity od 17. dubna jezdit na páteřní lince č. 5 více než měsíc a půl.

Další informace:

Lubomíra Černá
Škoda Transportation
737 281 550
lubomira.cerna@skoda.cz

 

Škoda Transportation

Škoda Transportation a.s. vznikla jako jedna ze společností navazujících na Škodu Plzeň a její tradici. Škoda Transportation disponuje vlastním výzkumem a vývojem, díky kterému dodává na trh špičkové produkty. Zákazníkům nabízí elektrické lokomotivy (Škoda 109E), tramvaje (Škoda Elektra a Škoda ForCity), vozy metra, trolejbusy a komponenty pro kolejová vozidla. Své výrobky úspěšně dodává do řady českých i evropských měst. Více informací ZDE.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl