Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA TRANSPORTATION UDĚLILA CENY EMILA ŠKODY

ŠKODA TRANSPORTATION UDĚLILA CENY EMILA ŠKODY

26. 10. 2017

Společnost Škoda Transportation ve spolupráci s Nadací ČVUT Media Lab udělila letos již popatnácté Ceny Emila Škody. Jedná se o soutěž o nejlepší diplomové práce pro studenty českých technických univerzit za účelem podpory výjimečných výkonů studentů technických oborů univerzit. Celkem bylo letos uděleno 7 cen a rozdáno více než 250 tisíc korun.  

Soutěží chceme podporovat ty objevné, skutečně kvalitní studentské práce. Věříme, že jejich oceněním také přispíváme ke zvyšování atraktivity technických oborů, k prestiži technického školství,“ vysvětlil specialista HR marketingu Škody Transportation Michal Prát.

Ceny byly předány v Plzni v Techmania Science Center v areálu Škoda. Předávání se zúčastnili kromě oceněných a jejich rodinných příslušníků, také jejich konzultanti a vedoucí diplomových prací a rovněž hosté například ze ZČU nebo ČVUT. Vítězové byli zvoleni porotou, kterou vybrala Nadace Czech medialab, která je partnerem společnosti Škoda Transportation ve věcech spolupráce s univerzitami a vysokými školami.

Vítězství v Ceně Emila Škody si velmi vážím. Ve své práci jsem se zabýval oblastí elektromobility v kolejové dopravě, kterou považuji za velmi perspektivní. Věnoval jsem se návrhu pohonu ekologického vozidla, které by se dalo nazvat elektrobus na kolejích. Takové vozidlo by sloužilo k dopravě na lokálních železničních tratích,“ sdělil letošní držitel Ceny Emila Škody Jan Mojžíš z ČVUT.

Výsledky letošního ročníku Ceny Emila Škody

1. Místo: Jan Mojžíš, ČVUT, práce: Konstrukční návrh pohonu kolejového elektrobusu
2. Místo: Michal Dufek, ZČU, práce: Návrh aerodynamických prvků pro vůz Formula Student UWB04
3. Místo: Vojtěch Procházka, ZČU, práce: Návrh modulární traverzy pro různé podvozky ŠKODA

Další informace:

Michal Tobrman                                              
Škoda Transportation                                      
731 462 730                                                                
michal.tobrman@skoda.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2018 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl