Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA TRANSTECH PRODALA HELSINSKÉ TRAMVAJE FORCITY SMART ARTIC DO NĚMECKÉHO MĚSTA SCHÖNEICHE A ZÍSKALA NĚMECKOU HOMOLOGACI

ŠKODA TRANSTECH PRODALA HELSINSKÉ TRAMVAJE FORCITY SMART ARTIC DO NĚMECKÉHO MĚSTA SCHÖNEICHE A ZÍSKALA NĚMECKOU HOMOLOGACI

25. 10. 2018

Finská společnost Škoda Transtech patřící do skupiny Škoda Transportation prodala dvě tramvaje typu ForCity Smart Artic německé společnosti Schöneicher-Rüdersdorfer Strassenbahn GmbH (SRS).Kontrakt byl podepsaný  v Schöneiche u Berlína za účasti zástupců obou společností. Tramvaje Škoda ForCity Smart Artic jsou také první vozidla uvedená do provozu s cestujícími  v Německu. Jsou zároveň prvními tramvajemi Škoda, které homologaci v Německu získaly.

Prodej dvou vozidel ForCity Smart Artic nulté série se podařil díky spolupráci s Dopravním podnikem města Helsinky (HKL) a za podpory společnosti Voith Digital Solutions Austria GmbH & Co KG, a to  po dvouměsíčním zkušebním období.

„Jsem rád, že se k městu Chemnitz a společnosti Rhein-Neckar-Verkehr přidalo i město Schöneiche, které bude třetím uživatelem tramvají od Škody Transportation v Německu. Jde o první tramvaj Škoda, s níž jsme získali v tomto státě homologaci podle BoStrab. Chtěl bych poděkovat týmům Škody Transtech a SRS Schöneiche za úsilí, které pro tento úspěch vynaložily,“ řekl Zdeněk Majer, viceprezident skupiny Škoda Transportation a předseda představenstva Škody Transtech.  

 „Jsme rádi, že zákazníkovi SRS v Schöneiche můžeme předat moderní, pohodlné a tiché tramvaje ForCity Smart Artic, které se stanou součástí každodenního života cestujících,“ dodal Lasse Orre, ředitel Škody Transtech.

Tramvaj ForCity Smart Artic vychází z původního konceptu Dopravního podniku města Helsinky (HKL) a byla vyvinuta ve spolupráci HKL a Škody Transtech, který je finskou dceřinou společností skupiny Škoda Transportation. Dvě tramvaje ForCity Smart Artic byly v roce 2013 uvedeny do zkušebního provozu v Helsinkách. Od roku 2016 se do Helsinek každé tři týdny dodávala další vozidla ze série.  V současnosti v Helsinkách jezdí  55 těchto tramvají. Helsinský dopravní podnik nakoupil celkem 70 tramvají ForCity Smart Artic.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2019 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl