ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy Škoda Vagonka dodá Českým drahám čtrnáct nových vlaků

Škoda Vagonka dodá Českým drahám čtrnáct nových vlaků

6. 8. 2014

Škoda Vagonka uzavřela kontrakt na dodávku čtrnácti jednopodlažních elektrických jednotek „z rodiny Panterů“ v úpravě pro meziregionální a dálkovou dopravu. Nové moderní vlakové jednotky za 2,6 miliardy Kč budou vyrobeny v letech 2015 a 2016. Nasazeny budou na vnitrostátní rychlíkové linky.

Českým drahám bude dodáno deset pětivozových a čtyři kusy třívozových elektrických jednotek s kapacitou 350 a 200 sedícících cestujících. Budou určeny pro osobní meziregionální a dálkovou dopravu v ČR na elektrifikovaných tratích s napájecím napětím 3 kVDC a a 25 kV AC s maximální rychlostí 160 km/h. Nové jednotky vycházejí z osvědčené koncepce elektrických jednotek RegioPanter,“ říká obchodní ředitel Škoda Vagonka Ivo Gurňák

Soupravy budou nízkopodlažní, což ulehčuje nástup nejen osobám se sníženou pohyblivostí především vozíčkářům a seniorům, ale i maminkám s dětmi. Oproti současnému provedení RegioPanterů budou v každém voze pouze jedny dveře pro nástup. Zároveň bude nástupní prostor oddělen od oddílů pro cestující vnitřními elektricky ovládanými dveřmi.

Interiér bude uzpůsoben pro dálkovou přepravu a to nejen komfortnějšími sedadly 1. a 2. třídy, ale kompletním interiérem s místy pro uložení velkých zavazadel, zvýšeným počtem míst pro přepravu kol a speciálními oddíly pro cestující s malými dětmi.  Celý vlak bude klimatizovaný.  Samozřejmostí je i moderní audiovizuální informační systém s LCD, WiFi nebo elektrické zásuvky pro PC. Soupravy budou navíc vybaveny rezervačním systémem a to nejen na rezervaci míst pro cestující, ale i pro rezervaci míst na kola.

V současné době je v příměstské a regionální dopravě v krajích ČR v provozu již 21 souprav vozidel RegioPanter. První vozidla byla nasazena do provozu na podzim 2012. Dalších pět souprav pro Jihomoravský kraj bude dodáno v průběhu letošního roku. Navíc máme ambice uspět s dodávkami vozidel z rodiny Panterů i v zahraničí, a to kromě zemí střední a východní Evropy, zejména na německém trhu,“ dodává Ivo Gurňák.

Další informace:

Lubomíra Černá                                                 
Škoda Transportation                                                                       
+420 737 281 550                                                                                      
lubomira.cerna@skoda.cz

Škoda Transportation

Společnost Škoda Transportation je jednou z předních evropských firem v oboru dopravního strojírenství. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Tržby skupiny se každoročně pohybují okolo 15 miliard korun a stabilně už několik let zaměstnává zhruba čtyři tisíce lidí. Škoda Transportation má několik dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i v Číně, Polsku, Maďarsku, Rusku a Německu. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední 3 roky přes 3 miliardy korun. Více na: www.skoda.cz 

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl