ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy SKUPINA ŠKODA TRANSPORTATION PODEPSALA KONTRAKT NA DODÁVKU AŽ PADESÁTI ELEKTRICKÝCH JEDNOTEK

SKUPINA ŠKODA TRANSPORTATION PODEPSALA KONTRAKT NA DODÁVKU AŽ PADESÁTI ELEKTRICKÝCH JEDNOTEK

29. 3. 2019

Konsorcium Škody Transportation a Škody Vagonka podepsalo rámcovou smlouvu na dodávku elektrických jednotek s Českými drahami. Jedná se o dodávku až padesáti elektrických jednopodlažních jednotek RegioPanter. Současně s rámcovou smlouvou byla podepsána i kupní smlouva na dodávku 31 elektrických jednotek za 3,6 miliardy korunČeské dráhy získávají špičkově vybavený a technologicky pokročilý vlak, který významně zvyšuje komfort cestování na našich regionálních železnicích. Díky nově uzavřené zakázce budou naše moderní RegioPantery v provozu ve většině krajů České republiky. Na nové vlaky se mohou cestující těšit v Plzeňském, Karlovarském, Jihočeském kraji a na Vysočině. Podstatná část jednotek bude dodána už v roce 2021,“ říká předseda představenstva a Prezident skupiny Škoda Transportation Petr Brzezina.

Soutěž na rámcovou dodávku až 50 moderních elektrických jednotek jsme vyhlásili už loni, abychom mohli jednotlivým regionům nabídnout co nejrychleji další obnovu vozidlového parku. Ta se odvíjí od smluv na zajištění dopravní obslužnosti od prosince 2019, které s kraji postupně uzavíráme,“ vysvětluje postup předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec a pokračuje: „Aktuálně máme uzavřené nové smlouvy na dopravní obslužnost, které znamenají práci pro 31 nových souprav. Jejich výrobu jsme zadali hned při podpisu rámcového kontraktu. Díky tomu nasadíme první jednotky z uvedeného kontraktu už za 25 měsíců, tedy na jaře roku 2021. Pokud bychom soutěžili nové vlaky až po uzavření všech kontraktů na dopravní obslužnost, byly by první jednotky nasazeny přibližně o rok později.

Rámcová dohoda je platná po dobu osmi let od podpisu smlouvy. Její celková hodnota může být téměř šest miliard korun. Na jejím základě pak mohou být uzavírány dílčí kupní smlouvy. První čtyři jednotky budou dodány do 25 měsíců po podpisu.

Oproti původním jednotkám RegioPanter mají nové soupravy řadu technických změn, které jsou spojeny s aplikací nových standardů a inovovaným řešením designu interiéru. Jednotky jsou také vybaveny moderním informačním systémem, Wi-Fi, kamerovým systémem, možností automatického vedení vlaku nebo zabezpečovacím zařízením ETCS,“ doplňuje předseda představenstva Škoda Vagonka a Viceprezident pro realizaci Škoda Transportation Martin Bednarz.

Konsorcium nabídlo moderní vozidla s kapacitou 140 sedících cestujících určené pro provoz na systému 3 kV Dc a 25 kV AC. Maximální rychlost vozidel je 160 km/h. Vozy jsou nízkopodlažní, což ulehčuje nástup nejen osobám se sníženou pohyblivostí tedy především vozíčkářům a seniorům, ale i cyklistům nebo maminkám s dětmi. Mimo jiné jsou také vybaveny multifunkčními prostory pro přepravu kol a kočárků.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl