ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
Média Tiskové zprávy Společný podnik Škody Transportation a ruské společnosti ZAO Vagonmaš vyhrál tendr na dodávky metra pro Petrohrad

Společný podnik Škody Transportation a ruské společnosti ZAO Vagonmaš vyhrál tendr na dodávky metra pro Petrohrad

27. 8. 2012

Významného úspěchu dosáhla společnost Škoda Transportation na ruském trhu. Společnému podniku, který založila spolu s ruskou společností ZAO Vagonmaš, se podařilo získat v Petrohradu zakázku na dodávku devíti šestivozových souprav metra v hodnotě přibližně 2 miliardy korun.

„Je to pro nás klíčový úspěch na ruském trhu. Škoda sem už v minulosti dodávala mnoho kvalitních výrobků a my doufáme, že toto je pouze první krok k obnově dobrých obchodních vztahů. Petrohradská reference by nám v tom měla pomoci,“ říká Tomáš Krsek, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation.

Společný podnik vyhrál tendr na devět šestivozových souprav metra pro Petrohrad. Škoda bude zajišťovat klíčové dodávky asynchronních trakčních pohonů, podvozků a řízení. Významný potenciál do budoucna slibuje také fakt, že představitelé Petrohradu plánují nakoupit dalších třicet šestivozových souprav.

Hlavní výhodou soupravy je až o padesát tun nižší hmotnost oproti stávajícím vozům ruské koncepce. Skříň je totiž vyrobena z lehkých hliníkových sendvičových panelů a vozy mohou navíc využít rekuperaci energie při brzdění, takže jsou schopné ušetřit nejméně dvacet procent elektrické energie oproti dnes provozovaným soupravám.

V každém voze jsou umístěny ventilační jednotky, které spolu s příjemným osvětlením zvyšují komfort při cestování petrohradským metrem. Pasažérům pomůže i přehledný audiovizuální informační systém.

První vagon moderní soupravy metra s názvem NěVa byl představen již v červenci 2009 za účasti gubernátorky Sankt Petěrburgu Valentiny Matvijenko, předních představitelů města a ředitelů metra v Sankt Petěrburgu, Moskvě, Varšavě a Kyjevě. Projekt také získal prestižní ocenění, když vyhrál mezioborovou soutěž v kategorii „Nejlepší inovační projekt Sankt Petěrburgu pro potřeby města“.

 Další informace:

Lubomíra Černá
Škoda Transportation
737 281 550
lubomira.cerna@skoda.cz

Škoda Transportation

Škoda Transportation a.s. vznikla jako jedna ze společností navazujících na Škodu Plzeň a její tradici. Škoda Transportation disponuje vlastním výzkumem a vývojem, díky kterému dodává na trh špičkové produkty. Zákazníkům nabízí elektrické lokomotivy (Škoda 109E), tramvaje (Škoda Elektra a Škoda ForCity), vozy metra, trolejbusy a komponenty pro kolejová vozidla. Své výrobky úspěšně dodává do řady českých i evropských měst. Více informací ZDE.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl