ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda Společenská odpovědnost Péče o komunitu Sponzoringové aktivity

Sponzoringové aktivity

Skupina Škoda Transportation podporuje zejména sportovní aktivity a to jak profesionální, tak amatérské. Sport totiž, spolu s kulturními aktivitami, vytváří národní identitu a Škoda Transportation, jako ryze česká firma cítí určitou odpovědnost a povinnost ji spoluvytvářet.

HC Škoda Plzeň

Mezi hlavní aktivity v rámci plzeňského regionu patří sponzoring hokejového klubu HC Škoda Plzeň. Škoda Transportation je generálním partnerem tohoto hokejového týmu, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách české extraligy. Škoda začala plzeňský hokej podporovat v sezoně 2009/2010. Od té doby nosí hokejisté na dresech logo s okřídleným šípem.

Martin Straka s pohárem pro vítěze extraligy

Plzeňský hokejový klub však nesl jméno Škoda téměř třicet let v minulosti od roku 1965, do roku 1993. Největší úspěch v té době přišel v období velkých celospolečenských změn v sezoně 1991-1992. S tehdy vycházející hvězdou Martinem Strakou se HC Škoda Plzeň prokousala do finále proti Trenčínu.

V roce 2012 se Škoda Transportation, jako generální partner rozhodla rozšířit spolupráci s HC Škoda Plzeň a navýšila jeho finanční podporu. Díky tomu se po 19 letech opět v názvu klubu objevilo jméno tradičního plzeňského výrobce kolejových vozidel. Již v první sezóně 2012/2013, kdy se Škoda Transportation stala generálním partnerem, v prodloužení sedmého finálového zápasu rozhodl kapitán týmu Martin Straka o zisku premiérového titulu pro plzeňský tým.

Škoda Sport Park

Horolezecká stěna ve Škoda Sport Parku

Společnost Škoda Transportation nepodporuje pouze profesionální sportovce na vrcholové úrovni. Důležité je poskytnout prostor a možnost všem lidem, kteří chtějí trávit svůj volný čas aktivně. Když se v roce 2004 objevila možnost investovat do výstavby multifunkčního sportovního areálu Škoda Sport Park, rozhodla se Škoda Transportation hned od začátku přistoupit k projektu jako generální partner.

Areál navštíví ročně čtyřicet tisíc lidí, kteří mohou využít širokou nabídku sportovišť. Od hřišť na fotbal, basketbal, házenou, až po beach volejbal, nebo pétanque. Adrenalinoví nadšenci si mohou vyzkoušet také lanové centrum, nebo horolezeckou věž. Do její výstavby investovala v roce 2004 Škoda Transportation 1,6 milionu korun.

V současné době přispívá firma na celkový provoz areálu téměř půl milionem korun ročně. Investice do současné podoby areálu dosáhly už 29 milionů korun, ale v plánu je další zatraktivnění celé lokality. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany chce vybudovat v blízkosti řeky mezi Škoda Sport Parkem a soutokem Úhlavy s Radbuzou dvě jezírka. Kolem vznikne klidová zóna s lavičkami a parkovou zelení.

Webové stránky Škoda Sport Parku: www.skodasportpark.cz

ŠkodaLand

Martina Sáblíková při otevření in-line dráhy ve ŠkodaLandu

Multifunkční sportovní areál ŠkodaLand je novějším ze dvou velkých sportovišť, které nesou jméno svého generálního partnera, společnosti Škoda Transportation. Firma přispívá na bezproblémový provoz a fungování ŠkodaLandu ročně půl milionem korun.

Sportoviště leží v blízkosti přehrady a nabízí návštěvníkům například největší skateboardový areál v Plzni s bohatou nabídkou nejrůznějších prvků a překážek. Bruslaři si zde také mohou užít čtyřistametrovou in-line dráhu závodních parametrů, která je upravena tak, aby splňovala všechna kritéria profesionálního okruhu. Je to teprve druhá dráha v České republice splňující přísná mezinárodní kritéria a mohou se zde konat oficiální In-line závody jakékoliv kategorie. Dráhu si při otevření ŠkodaLandu vyzkoušela i úspěšná česká reprezentantka v rychlobruslení Martina Sáblíková.

Dále jsou ve ŠkodaLandu k dispozici hřiště na fotbal, plážový volejbal, basketbal, nohejbal, ale také minigolfový areál.

ŠkodaLand nabízí i unikátní koupaliště, jezírko, které je díky speciálnímu systému filtrace a nechemickému ošetření vody vhodné i pro malé děti a alergiky. Kromě lidí, kteří do ŠkodaLandu vyrážejí vyloženě za sportem, míří do areálu i rodiče s dětmi, které se mohou vydovádět na velkém hřišti. Zároveň je zde relaxační prostor i pro seniory.

Webové stránky ŠkodaLandu: www.skodaland.eu


Škoda FIT

„Není nám jedno, jak žijeme!“ to je hlavní motto projektu Škoda FIT, který vznikl pod záštitou Josefa Bernarda. Tento unikátní projekt, který zaštítila olympijská vítězka Dana Zátopková, v Plzeňském kraji nabízí pomocnou ruku všem, kdo by rádi dlouhodobě dělali něco pro své zdraví a zlepšili svůj životní styl.

Škoda FIT nabízí celou řadu programů, které sahají od mítinků s odborníky na zdravou výživu a životní styl, akce pro děti a mládež nebo společné sportovní tréninky. Škoda FIT nabízí v Plzeňském kraji pravidelné výběhy s renomovanými běžci, jako jsou například další patroni projektu - ultramaratonec Miloš Škorpil nebo šéftrenér české triatlonové reprezentace Jan Řehula. Ti přímo v terénu radí jak trénovat, jak správně běhat a jak se připravit na závody. Jedním z vrcholů programu Škoda FIT je běžecký půlmaratón v ulicích Plzně a moderním areálu Škody Transportation.

Webové stránky projektu: http://skodafit.cz/

AK Škoda Plzeň

Atletika má v Plzni více než stoletou tradici. První závody se konaly v rámci veřejných cvičení sokolů již v roce 1885. Značka Škoda je spjata s plzeňským atletickým klubem od roku 1951. O pět let později už mají atleti svůj stadion ve Štruncových sadech a mohou začít sbírat první úspěchy. To se podařilo hlavně mistryni Evropy Aleně Proskové, nebo jedné z největších ikon AK Škoda Plzeň – Jarmile Nygrýnové.

Podpora sportu v mládežnických i dospělých kategoriích je jednou z priorit společnosti Škoda Transportation, která chce i nadále podporovat mladé atlety a motivovat je k lepším výkonům.

Webové stránky klubu AK Škoda Plzeň: www.akskodaplzen.cz

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl