Škoda FIT půlmaraton

Není nám jedno, jak žijeme!

Škoda Transportation, osobnosti sportu i veřejného života spojily své jméno do jedinečného programu Škoda FIT. Tento projekt, který zaštítila olympijská vítězka Dana Zátopková, měl za cíl v Plzeňském kraji oslovit nejširší veřejnost a nabídnout pomocnou ruku všem, kdo by rádi dlouhodobě dělali něco pro své zdraví a zlepšili tak svůj životní styl. Skutečnost, že podporovat sport a péči o zdraví je stále nutnější, dokazují i renomované průzkumy. Podle nich se Česká republika v počtu obézních propracovala na přední místo v celé Evropě. Když sečteme nadváhu a obezitu, vyjde u žen alarmující číslo 68 procent a u mužů dokonce 72 procent těch, kdo se potýkají s takovým problémem.

Projekt Škoda FIT byl zahájen v září 2015 sportovní akcí na atletickém stadionu v Plzni, v rámci které si mohli všichni zájemci zatrénovat s profesionály, ale také otestovat své zdraví pomocí moderních diagnostických metod. Návštěvníci si vyzkoušeli řadu atletických disciplín za asistence trenérů. Na podzim 2015 a na jaře 2016 byly zorganizovány pravidelné výběhy s renomovanými běžci. Přímo v terénu odborníci během těchto akcí radili, jak trénovat a správně běhat, jak se připravit na závody např. ultramaratonec Miloš Škorpil. Od roku 2017 se v průběhu roku konají pravidelné běžecké tréninky pod vedením Plzeňských Tempomakers v čele s Jiřím Maškem.

Největší akcí roku je tradičně půlmaraton přímo v ulicích Plzně. V rámci půlmaratonu se běží několik závodů a zároveň probíhá program na náměstí Republiky, kde mají běžci svůj starti cíl.

V plzeňském Techmania Science Center si můžete prohlédnout výstavu pro děti a mládež, která je zaměřena na zdravou výživu a životní styl. Expozice s názvem „Budoucnost na talíři“ poutavou formou prezentuje, co jsou zdravé potraviny a jak by měl vypadat vyvážený jídelníček. Neměli bychom zapomenout, že jíme, abychom žili, ne naopak. Kvalita našeho života je a bude závislá na tom, co si připravíme na talíř.