PPF
Česky
Média Tiskové zprávy ŠKODA VAGONKA ZNOVU NAVYŠUJE MZDY – LETOS O PĚT PROCENT

ŠKODA VAGONKA ZNOVU NAVYŠUJE MZDY – LETOS O PĚT PROCENT

3. 2. 2020

Ve společnosti Škoda Vagonka byla podepsána nová kolektivní smlouva, která je uzavřena na další dva roky. Zachovává všechny stávající benefity, přidává nové, některé podstatně navyšuje a především garantuje navýšení mezd.

Škoda Vagonka je stabilní zaměstnavatel, který se zabývá výrobou kolejových vozidel. Navíc patříme pod silnou skupinu Škoda Transportation, která v posledních letech uzavřela zakázky za desítky miliard korun. Díky tomu máme práci zajištěnou již nyní minimálně na tři roky dopředu,“ říká předseda představenstva Škoda Vagonka Martin Bednarz a doplňuje: „Proto také investujeme do rozvoje naší společnosti. Koupili jsme například nové obráběcí centrum za sto milionů korun a další investice budou brzy následovat. Budeme rovněž přijímat nové zaměstnance pro technické i výrobní úseky. V naší společnosti je možné podílet se na velkých projektech a vidět výsledky své práce od prvních součástek až po finální předání vozidla zákazníkovi.”

Škoda Vagonka garantuje od prvního ledna 2020 navýšení základní měsíční mzdy o 5 %  (3 % plošně a další 2 % diferencovaně). Zvýšeny byly také odměny zaměstnancům při dovršení věku 50 let a zaměstnancům při prvním odchodu do důchodu. Nově se zavádí také odměny při pracovním výročí.

Mezi další benefity patří pět týdnů dovolené, příspěvek na stravování, možnost jazykové výuky, poukázky Flexi Pass v hodnotě 400 Kč za měsíc, zvýhodněné pojištění odpovědnosti, výhodný tarif nebo očkování proti chřipce. I v letošním roce poskytne firma finanční dar odborové organizaci. Odborová organizace využívá finanční prostředky z daru pro pořizování vstupenek na kulturní akce, k pořádání zájezdů, rekreačních víkendových pobytů, správu rekreačního střediska apod.

 „Od letošního roku jsme navíc zvýšili částku, kterou přispíváme zaměstnancům na penzijní nebo životní pojištění. Nyní tento příspěvek, který využívá většina zaměstnanců, činí 1200,- Kč/měsíčně. Stávající bonus 1500,- Kč/měsíčně za efektivní využití pracovní doby zůstává zachován. Jedná se v podstatě část mzdy, protože se týká všech zaměstnanců,“ doplňuje Šárka Tomická, personální ředitelka Škoda Vagonka.

Historie společnosti Škoda Vagonka sahá až do roku 1900, kdy byla založena firma Staudinger Waggonfabrik A.G. ve Studénce. V roce 2000 došlo k vyčlenění produkce osobních kolejových vozidel do nově založené společnosti ČKD Vagonka, s.r.o. a po její transformaci na akciovou společnost se výroba přestěhovala do Ostravy. V současné době firma sídlí v areálu ve Vítkovicích, kde probíhá i výroba a zaměstnává zhruba 500 zaměstnanců. Za více než sto let své existence vyrobila společnost velké množství nejrůznějších vozidel pro osobní i nákladní kolejovou dopravu. Od roku 2000 bylo z výrobních hal Škoda Vagonka posláno do provozu téměř dvě stě elektrických souprav a souprav push-pull a dvě desítky motorových vozů.

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2020 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl