ČLEN SKUPINY PPF
PPF
Česky
O skupině Škoda Technologie Vyrábíme ekologicky

Vyrábíme ekologicky

PARS NovaPro maximální zajištění ekologicky šetrné výroby jsou prostory továrnyŠkoda Transportation nízkoenergetické. Modernizací provozu jsme významně snížili náklady na energie. Investujeme ale i do dalších našich závodů. Jeden příklad za všechny - člen skupiny, šumperská Pars nova, ukončila v srpnu 2012 projekt EKO-energie, který díky stavebním a technologickým úpravám přinesl snížení spotřeby energie o 22 % a množství emisí CO2 z provozu kleslo o 20 %.

 Vývoj se zaměřuje také na výběr použitých materiálů, což přináší nejen úsporu na straně nákladů a snižuje pracnost při výrobě, ale výběr materiálů také respektuje všechna ekMaterialyologická a bezpečnostní kritéria (hořlavost a zdravotní nezávadnost). Převážná většina použitých materiálů je rovněž recyklovatelná. Dnešní vlaky jsou navíc relativně lehčí než starší díky používání hliníku na vozidlové skříně a různých sendvičů nebo plastů v interiérech.

Je tedy velmi důležité, že u regionálních vlaků se přechází z vlaků tažených lokomotivou na elektrické jednotky. Například v jižních Čechách dnes jezdí naše nejnovější dvouvozové jednotky RegioPanter o hmotnosti 103 tun, které nahradily dvouvozové soupravy o hmotnosti zhruba 165 tun. Přitom jsou klimatizované, mají nízkopodlažní nástup, disponují mnohem rychlejším rozjezdem a mají bezpečnostní opatření podle soudobých evropských standardů.

 Více informací zde: https://www.skoda.cz/vliv-na-zivotni-prostredi/

Informace o webu| Právní ujednání| Copyright © 2021 ŠKODA TRANSPORTATION a.s.. All Rights reserved.
Created by Beneš & Michl